Facebook Pixel

Omega 3 (kalaõli) – kuidas valida? Mis see on? Super tugevus ühes kapslis!

Omega 3 (kalaõli) – kuidas valida? Mis see on? Super tugevus ühes kapslis!

 

Optimaalne ja tasakaalustatud rasvakogus igapäevases toidus on inimkeha normaalse toimimise oluline komponent. Omega-3 rasvhape on rakumembraanide oluline komponent. Nende osalemine südame-veresoonkonna haiguste ja põletikuliste protsesside ennetamisel on hädavajalik. Samuti on kasvanud huvi oomega-3 rasvhapete rolli vastu diabeedi ja teatud tüüpi vähi ennetamisel.

Rasvhapped inimorganismis

Inimese organism on suudab toota kõiki vajalikke rasvhappeid, välja arvatud kaks: linoolhape (LA) - oomega-6 rasvhape ja alfa-linoleenhape (ALA) - oomega-3 rasvhape. Neid tuleb tarbida toidust ja neid nimetatakse asendamatuteks rasvhapeteks. Mõlemad rasvhapped on kasvuks ja taastumiseks hädavajalikud, kuid neid saab kasutada ka teiste rasvhapete valmistamiseks. Näiteks oomega-3 rasvhappeid eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA) saab sünteesida ALA-st. Kuna aga konversioon on piiratud, on soovitatav lisada ka nende allikad dieeti.

Eskimote teooria – Omega 3 ↔ Puhtad veresooned

Lapsed Gröönimaal. Inuittide gröönlastel on geenivariante, mis aitavad reguleerida erinevaid keharasvu, sealhulgas oomega-3 rasvhappeid, leidis uus uuring. Foto autor Alison Wright / Corbis

1971. aastal avastas rühm Taani teadlasi, et Gröönimaa inuittide kolesteroolitase ja südamehaigused olid madalamad kui Taanis elavatel taanlastel ja inuittidel. Taani teadlased, kes uurisid inuittide ainevahetust, väitsid, et see on regulaarse oomega-3 rasvhapete tarbimise tulemus. Need leidud viisid lõpuks soovitusteni lisada kalaõli kõigi meie planeedi elanike igapäevasesse dieeti.

Eskimo dieedi omadused

Kui inuitid levisid üle kogu Arktika, töötasid nad välja ühe kõige ekstreemsemad dieedid maailmas. Ilmsete ilmastikutingimuste tõttu ei saanud nad puuvilju, köögivilju ega teravilju kasvatada. Metsikuid taimi on sealt isegi raske leida. Enamasti sõid inuitid seda, mida suutsid jahti pidada, ja enamasti pidasid nad jahti merel, püüdes vaalu, hülgeid ja kalu. Pole ime, et teadlased üle kogu maailma on oma ebatavalisest toitumisest lummatud. Vaatamata suures koguses rasvase hülgeliha ja kala söömisele põevad inuitid harva südameinfarkti.

Kullakapslite eelised

Kalaõliga ravimite reklaam ministeeriumist Ukraina NSV tervis

Omega 3 kapslites (ja enne seda vedelal kujul) on olnud kõige populaarsem toidulisand inimeste seas üle maailma. Vahemeremaade, Jaapani ja Gröönimaa elanikel, kelle toitumine on rikas oomega-3 sisaldusega, on südame-veresoonkonna haiguste risk väiksem kui lääneriikide elanikel.

Omega-3 ja südame-veresoonkonna haigused

Omega-3-vitamiinid mõjutavad soodsalt paljusid südame-veresoonkonna haiguste riskifaktoritest ja selle loendi tipus on südameinfarkti põhjustatud äkksurma riski vähenemine, ütleb Pennsylvania osariigi ülikooli toitumisprofessor Penny Chris Atherton.

Harvardi teadlased. Ülikool viis läbi uuringu nimega Reducing Cardiovascular Events with the EPA- Intervention Trial, mis hõlmas enam kui 8000 keskealist ja eakat inimest, kellel oli kõrgenenud triglütseriidide tase ja kellel oli juba esinenud kardiovaskulaarseid haigusi või muid olulisi riskitegureid sellise sündmuse tekkeks. tulevik. Selle eesmärk oli välja selgitada, kas Omega 3 päevane annus võib kaitsta osalejaid tulevaste kardiovaskulaarsete sündmuste eest võrreldes platseeboga. Selles uuringus, mille viis läbi kardioloog ja Harvardi meditsiinikooli meditsiiniprofessor dr Deepak Bhatt, leiti, et seda ravimit kasutanud inimeste seas vähenes oluliselt 25% võrra südame-veresoonkonna haigustesse või südame-veresoonkonna haigustesse suremise risk võrreldes platseebot saanud inimestega. .

Milline mõju on veel Omega 3 vitamiinidel meie tervisele?

 1. Reumatoidartriit. Kalaõli toidulisandid (EPA + DHA) võivad vähendada jäikust ja liigesevalu. Tundub, et need suurendavad ka põletikuvastaste ravimite efektiivsust.
 2. Depressioon. Mõned teadlased on leidnud, et inimestel, kes söövad kõrge oomega-3 sisaldusega toite, on madalam depressiooni tase.
 3. Lapse areng. DHA näib olevat imikute neuroloogilise arengu jaoks väga oluline.
 4. Astma. Kõrge kalaõli sisaldusega dieet vähendab põletikku, mis on astma põhikomponent.
 5. ADHD. Mõned uuringud näitavad, et kalaõli võib mõnel lapsel vähendada ADHD sümptomeid ja parandada nende vaimseid võimeid, nagu mõtlemine, mälu ja õppimisvõime.
 6. Alzheimeri tõbi ja dementsus. Mõned uuringud näitavad, et rasvhapped võivad aidata kaitsta Alzheimeri tõve ja dementsuse eest ning avaldada positiivset mõju vananemisega seotud järkjärgulisele mälukaotusele.

Peamised ja kõige olulisemad oomega-3 tüübid

Omega 3 vitamiinid sisaldavad tavaliselt kahte tüüpi rasvhappeid: eikosapentaeenhapet (EPA) ja dokosaheeksaeenhapet hape (DHA).

Oomega-3 rasvhapete tähestikulises supis on lihtne eksida. Lühendid nagu EPA, DHA, DPA, ALA ja SDA on vaid mõned selle liigi liikmed. pere ja isegi sellest lühendist piisab, et tekitada segadust nii tarbijates kui ka tervishoiutöötajates. Aga millele kõik need akronüümid taanduvad? Teeme mõned põhifaktid nende oluliste ja tervislike rasvade kohta.

EPA Omega-3 eikosapentaeenhape

 • Aitab vähendada rakupõletikku
 • Aitab vähendada närvipõletikku (depressioon, ADHD, ajukahjustus)
 • Toetab kardiovaskulaarsüsteemi
 • Kasutab laste vaimset arengut
 • Võib olla hea liigse rasva põletamisel
 • Aitab liigeste tervist

 

DHA oomega-3 dokosaheksaeenrasvhape

 • Aitab vähendada suurenenud LDL-osakesi lihastes
 • Võib alandada vere triglütseriide
 • Närvisüsteemi toimimiseks hädavajalik
 • Võitleb põletikuga
 • Toetab lihaste taastumist
 • Mõjutab alandada vererõhku

 

Üldiselt sisaldavad kalaõlilisandid tavaliselt kahte tüüpi rasvhappeid: eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA).

ALA oomega-3 alfa-linoleenhape on absoluutselt asendamatu, kuna meie keha ei suuda seda toota, seega on see äärmiselt oluline saada seda toidust või toidulisanditest. Et ALA oleks efektiivne, peab keha muutma selle võimsamaks EPA-ks ja DHA-ks. Võib öelda, et see on Omega-3 perekonna kõige ebaküpsem liige ja lühima ahelaga happena on ALA-l oluliselt vähem reaktiivseid kohti kui EPA ja DHA molekulidel.

 

Millist tüüpi rasvhappeid tuleks tarbida?

Üldiselt sisaldavad kalaõlilisandid kahte tüüpi rasvhappeid: eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA). Toitumisspetsialistid soovitavad Omega 3+ kalaõlikapsleid, mis sisaldavad DHA-ga võrreldes vähemalt kolm kuni neli korda rohkem EPA-d.

Omega 6 ja 9 lähisugulased

Omega-6 rasvhapped on samuti elutähtsad ja seetõttu väga olulised saada toidust ja oomega-9 rasvhapped ei ole asendamatud ja neid saab organism ise toota.

Mis on oomega-6 rasvhapped?

 • Need on polüküllastumata rasvhapped. Nende erinevus Omega 3-st seisneb selles, et nende keemilises valemis on viimane kaksikside kuus süsinikuaatomit rasvhappemolekuli oomega-otsast. Omega-6 rasvhapped osalevad energia- ja ainevahetusprotsessides ning organismis ei sünteesita, mistõttu on väga oluline jälgida nende hapete omastamist organismis toidu või toidulisanditega. Kõige sagedamini leitav oomega-6 rasv on linoolhape, mida saab muuta pikemateks oomega-6 rasvadeks nagu arahhidoonhape (ARA).
 • Nagu EPA-d, kasutatakse ka ARA-d eikosanoidide tootmiseks. ARA poolt toodetud eikosanoididel on aga rohkem väljendunud põletikuvastane toime. Põletikuvastased eikosanoidid mängivad immuunsüsteemi toimimises üliolulist rolli.
 • Teaduslikud uuringud on näidanud tugevat seost oomega-6 toidulisandite ja reumatoidartriidi sümptomite vähendamise vahel.
 • Uuring oomega 6 olulisuse kohta rinnavähi ravis viis järeldusele, et ühe terapeutilise ravimi võtmine ravirežiimis on vähem efektiivne kui ravim koos oomega 6-ga.

Oomega-9 rasvhapped

 • Need on monoküllastumata rasvhapped, millel on rasvhappemolekuli oomega-otsast ainult üks kaksikside üheksast süsinikust.
 • Parim-tuntud monoküllastumata hape meie toidus on oleiinhape.
 • Omega-9 rasvhappeid saab toota meie keha.
 • Viidi läbi uuring Omega 9 kasutamise kohta testitavatel patsientidel leiti suhkurtõve ja madala tihedusega lipoproteiinide kolesterooli taseme langus 22%.
 • Samuti täheldati laboratoorsetes katsetes hiirtega, kellele toideti kõrge monoküllastumata rasvasisaldusega dieeti, positiivse insuliinivastuse suurenemist ja põletiku vähenemist.

 

Omega 3 kaalutlused

Pange tähele ekspertide nõuandeid õige rasvatarbimise kohta. toit.

Selleks, et saaksite oma kehale piisavalt oomega-3 rasvhappeid, soovitame järgida kolme näpunäidet.

Alfa-linoleenrasvhape on peab olema teie dieedis

Sööge piisavalt Omega 3 alfa-linoleenrasvhapet, et saada piisavalt DHA Omega 3. Ametlike andmete kohaselt piisab 0,1–0,5% teie ALA Omega 3 kogu päevasest tarbimisest, et saada vajalik kogus toiduga tarbitud kaloreid. Suure füüsilise koormuse korral võib kogust suurendada 3-5%-ni kogu kaloritest. ALA Omega 3 saab saada kõigist looduslikest oomega 3 allikatest.

Omega-3 ja oomega-6 tasakaalustamine toidus

Tarbitud Omega-3 ja Omega-6 suhe ei tohiks ületada 1:3, kuigi parim valik on 1:1. Nad kasutavad sama ensüümi, millega nad lagunevad oma derivaatideks, eriti oomega-3 puhul EPA-s ja edasi DHA-s. Ajakirja American Journal of Clinical Nutrition uuring näitab, et oomega-6 suurendamine 15 grammilt 30 grammile päevas vähendab oluliselt oomega-3 muundumist DHA-ks umbes 40%.

Mõistlik kogus rasva dieet

Söö mitte rohkem kui 10% rasva kogu kaloritest. Vastasel juhul on kehal raske rohkem rasva omastada ja kogu keha, eriti arterid, ummistub. Dr David Blankenhorni uuringus anti inimestele ühe aasta jooksul kolme tüüpi rasvu, küllastunud, küllastumata ja olulisi rasvu. Selle tulemusena kahjustavad kõik kolm liigselt tarbitud rasvatüüpi artereid.

Oomega-3 rasvhapete kogus mõnes kalas ja mereandides

Üks parimaid oomega-3 rasvase kala allikaid: hiidlest, heeringas , forell, makrell, lõhe, sardiinid.

Omega 3 sisaldus 100 g toidu kohta

 1. Makrell 2,52,6 g
 2. Lõhe 1 ,8 g
 3. Heeringas 1,32 g
 4. Tuunikala 1,2 g
 5. Järveforell 2 g
 6. Anšoovis 1,4 g
 7. Hiesti 0,9 g
 8. Herven 0,65 g

 

Oomega 3 looduslikud allikad

Vaatlused ja pikad -Vita Rama tervisekeskuse spetsialistide tähtajaline praktika näitab, et looduslikud allikad organismile vajalike Omega-3 ja selle derivaatide koguste saamiseks on ka sellised taimsed saadused:

 • linaseemned

  • li>
  • chia
  • spinat
  • salat
  • merevetikad
  • mustikas
  • maasikas

    ;

  Omega 3 mereandides

  Omega 3 rasvhapete peamine allikas on siiski mereannid. Kuid kas nende tarbimine on EPA ja DHA saamisel kohustuslik ja ohutu? Kuumtöödeldud kala rasv muutub sageli mitmesugusteks kantserogeenseteks aineteks, mis kannavad organismile olulist ohtu. Lisaks on suur tõenäosus, et kalad võivad sisaldada elavhõbedat, kuna mered ja ookeanid on tugevalt saastunud. Ja siin on lihtsalt mõttekas mõelda rasvhapete defitsiidi täiendamisele sellisel kujul nagu Omega 3 kapslid.

  Toidulisandid on tõhusad ja neid võib kasutada kala söömise asemel. Kalades leiduvate keskkonnasaasteainete tõttu soovitavad eksperdid fertiilses eas naistel tarbida kala nädalas kuni 340 grammi.

  Kuidas juua Omega 3? Ekspertide nõuanne annustamise kohta

  Enamik terviseorganisatsioone nõustub, et 250–500 mg EPA-st ja DHA-st piisab täiskasvanutele üldise tervisliku seisundi säilitamiseks.

  Igapäevane väärtus täiskasvanutele

  • Suured terviseorganisatsioonid, nagu Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ja Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) soovitavad vähemalt 250. 500 mg EPA-d ja DHA-d päevas tervetele täiskasvanutele.
  • American Heart Association soovitab süüa rasvast kala vähemalt kaks korda nädalas, et tagada optimaalne oomega-3 tarbimine südamehaiguste ennetamiseks.
  • USA riiklikud teadus-, tehnika- ja meditsiiniakadeemiad on samuti välja töötanud ALA tarbimise juhised. Täiskasvanutele on soovitatav kogus meestele ja naistele vastavalt 1,6 ja 1,1 g päevas.

   

  Omega 3 rasedatele ja imetavatele naistele

  Rasedatele ja imetavatele naistele on soovitatav lisage soovitatavale annusele veel 200 mg DHA-d.

  Soovitatav kogus Omega 3 lastele

  • 6 kuud 2 aastat: 10–12 mg 1 kg lapse kehakaalu kohta
  • 2–4 aastat: 100–150 mg
  • 4-6-aastased: 150-200 mg
  • 6-10-aastased: 200-250 mg
  • 10-18-aastased: 250 mg

  Huvitav BBC uuring, kumb on parem rasvane kala või oomega-3 toidulisandid? Ja kui palju võib see teie tervist mõjutada?

  60 vabatahtlikku Liverpoolist osalesid BBC 8-nädalases katses.

  Eksperimendis osales 60 Liverpooli vabatahtlikku, kes osalesid 8-nädalases katses. Kohe alguses viidi läbi erinevaid katsealuste tervisliku seisundi analüüse, sealhulgas mõõdeti nende Omega-3 indeksi, vereanalüüsi, mis näitas Omega-3 rasvade hulka punastes verelibledes. Kasutati ka ultraheliskannerit, millega mõõdeti nende arterite paksust ja jäikust ning verevoolu tõhusust. Nende seisundit hinnati kognitiivselt, et näha, kas nende meeleolu või tähelepanuvõime muutub, kuna on kindlaid tõendeid selle kohta, et oomega-3-d võivad selles valdkonnas kasu saada. Vere- ja uriiniproove võeti muu hulgas ka põletikunähtude kontrollimiseks.

   

  Kolm katses osalejate rühma

  Lõppude lõpuks testide käigus jagati vabatahtlikud juhuslikult 3 rühma ja paluti igal rühmal järgida kindlat dieeti:

  • 1. rühm sõi õlist kala;
  • 2. rühm oomega- 3 lisa;
  • 3. rühm oli kontroll (või platseeborühm)

  Katse puhtuse seisukohalt ei teadnud vabatahtlikud täpselt, millisesse rühma nad kuuluvad kui palju rasvhappeid nad said ja seetõttu paluti igal rühmal võtta midagi muud :

  • 1. rühmal paluti võtta iga päev platseebokapsel (lõpuks õline kala + platseebo);
  • 2. rühmal paluti süüa madala oomegasisaldusega lahja valget kala 3 korda päevas nädalas (lõpuks lahja kala + Omega 3 kapsel)
  • 3. rühm võttis lahja valge kala ja platseebotableti; seetõttu said nad minimaalses koguses Omega 3

  Katse edenemine

  Kuna katse kestis vaid teatud arvu nädalaid, pakuti vabatahtlikele suurt, kuid ohutu kogus kala või toidulisandeid; nad sõid söögi ajal umbes 240 g kala ja toidulisandid sisaldasid 1500 mg oomega-3 (asendamatute rasvade kombinatsioon – EPA + DHA). Teadlased teevad seda rutiinselt, kui uuring on väga lühike, et näha, kas sekkumisel/ravil on mingit mõju. Kui ei, siis see viitab sellele, et ravi ei toimi; kui jah, siis võib järeldada, et väiksemal annusel pikema aja jooksul oleks sarnane toime. Katse lõpus tehti kõik testid uuesti, et näha, kas midagi on muutunud.

  Milline oli tulemus?

  Uuring näitas, et nii rasvase kala söömine kui ka oomega-3 toidulisandid varustavad teie keha hästi oomega-3 rasvadega. 8 nädala jooksul tõusis kõigi 1. ja 2. rühma vabatahtlike oomega-3 tase vererakkudes paremuse poole. Mõne jaoks viis see kõrge riskiga kategooriast madala riskiga kategooriasse. Kui nad järgivad seda dieeti pikema aja jooksul, võivad nad liikuda madala riskiga kategooriasse tõsiste haiguste, nagu südamehaigused, insult ja diabeet, kategooriasse. Kuigi katsealustele anti soovitatust suuremaid annuseid, on tegelikkus selline, et Kui võtate väiksemaid annuseid pikema aja jooksul või lisate oma dieeti oomega-3 kogu oma elu jooksul, näete tõenäoliselt sarnaseid täiustusi.

  Kuidas teada saada, millist oomega-3 osta?

  Kaks peamist oomega-3 rasva, mida peate oma dieedist saama, on EPA ja DHA.

  Dr Christina Legido-Quigley Londoni King's College'ist soovitab Omega 3 ostmisel kaaluda järgmisi tegureid:

  • Kontrollige etiketti, et teha et toidulisand sisaldaks piisavalt nii DHA-d kui ka EPA-d.
  • Kontrollige aegumiskuupäeva ja valige piisava säilivusajaga toidulisand.
  • Pöörake tähelepanu tootjale ja tema sertifikaatidele.
  • >
  • Otsige toidulisandeid, mis sisaldavad antioksüdante, kuna need aitavad kaitsta õli rääsumise eest.
  • Säilitage toidulisandeid jahedas ja pimedas kohas ning hoidke kaas tihedalt suletuna.
  • Saate valida ka väiksema pakendi suuruse, et kapslid oleksid pärast avamist vähem valguse ja õhu käes.

   

  Omega 3 toidulisandite hittparaad osta Ukrainas mitte

    

  Rasvhapete kogus kapsli kohta mg tugev>

  DHA ja EPA kokku mg kapsli kohta

  Kapslite arv pakitud

  KALAÕLI, SUPER OMEGA 3, CARLSON LABS

  KALAÕLI, SUPER OMEGA 3, CARLSON LABS

  1200

  1000

  130 tugev>

  KALAÕLI KAPSLID, OMEGA-3 KALAÕLI, NATROL

  KALAÕLI KAPSLID, OMEGA-3 KALAÕLI, NATROL

  1000

  300

  150

  KALAÕLI, OMEGA 3 (OMEGA-3 EPA, DHA), SOLGAR, KOLMNE VÕIM

  KALAÕLI, OOMEGA 3 (OMEGA-3 EPA, DHA), SOLGAR, KOLMELINE VÕIMSUS

  950

  882

  100

  LÕHE OMEGA-3, OMEGA-3 LÕHEÕLI, PURITAN

  LÕHE OMEGA-3 OMEGA-3 LÕHEÕLI, PURITANI UHKUS

  1000

  750

  180

  KKK – korduma kippuvad küsimused:

  Я читала, что рыба очень часто может содержать ртуть, как я могу быть уверенной что капсулы рыбьего жира также не содержат ртуть?

  Все биодобавки с Омега 3 проходят сертификацию и лабораторные испытания. Весь рыбий жир глубоководных рыб тщательно проверяется на наличие тяжелых металлов.

  Может ли прием Омега 3 помочь мне в потере веса?

  Мы не располагаем такими данными о связи рыбьего жира и снижением веса. Однако прием DHA и EPA жирных кислот поможет вашему рациону стать более сбалансированным и укрепит ваше здоровье. В любом случае, вы должны начать с консультации с врачом – ведь причин лишнего веса может быть множество.

  Я сейчас ищу добавки, которые помогут мне улучшить память и концентрацию. Поможет ли мне в этом Омега 3?

  Существует такое мнение, что жирные кислоты играют важную роль в формировании оболочек нервных волокон, влияют на когнитивную деятельность человека, улучшают память и мышление. Но в любом случае важно проконсультироваться с врачом перед началом приема препаратов. 

Sisu
 • Rasvhapped inimorganismis
 • Eskimote teooria – Omega 3 ↔ Puhtad veresooned
 • Eskimo dieedi omadused
 • Kullakapslite eelised
 • Omega-3 ja südame-veresoonkonna haigused
 • Milline mõju on veel Omega 3 vitamiinidel meie tervisele?
 • Peamised ja kõige olulisemad oomega-3 tüübid
 • EPA Omega-3 eikosapentaeenhape
 • DHA oomega-3 dokosaheksaeenrasvhape
 • Millist tüüpi rasvhappeid tuleks tarbida?
 • Mis on oomega-6 rasvhapped?
 • Oomega-9 rasvhapped
 • Omega 3 kaalutlused
 • Alfa-linoleenrasvhape on peab olema teie dieedis
 • Omega-3 ja oomega-6 tasakaalustamine toidus
 • Mõistlik kogus rasva dieet
 • Omega 3 sisaldus 100 g toidu kohta
 • Oomega 3 looduslikud allikad
 • Omega 3 mereandides
 • Kuidas juua Omega 3? Ekspertide nõuanne annustamise kohta
 • Igapäevane väärtus täiskasvanutele
 • Omega 3 rasedatele ja imetavatele naistele
 • Soovitatav kogus Omega 3 lastele
 • Kolm katses osalejate rühma
 • Katse edenemine
 • Milline oli tulemus?
 • Kuidas teada saada, millist oomega-3 osta?
 • Omega 3 toidulisandite hittparaad osta Ukrainas mitte
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.