Facebook Pixel

Kas ma pean võtma toidulisandeid? Jacob Teitelbaumi raamatust Alati väsinud

Kas ma pean võtma toidulisandeid? Jacob Teitelbaumi raamatust Alati väsinud

Jacob Teitelbaum – Tervisliku toitumise maailmas sama ikooniline nimi kui Steve Jobs arvutimaailmas. See on entusiastlik teadlane, bestselleri „Alati väsinud“ autor. ("From Fatigued to Fantastic"), mis on aastaid olnud maailma tervisliku eluviisi peamiseks teejuhiks. Lisaks lõi Jacob Teitelbaum populaarse iPhone'i rakenduse – vitamiinide entsüklopeedia "Ravib AZ-i", samuti oma vitamiinide kompleks /a>. Siin on mõned soovitused tema raamatust vitamiinilisandite võtmiseks.

 

Kasulik toitumine

Isegi kui te isiklikult sööte hästi, on tänapäevane toitumine tervikuna lihtsalt kohutav: keskmiselt saab inimene 18% kaloritest suhkrust. , veel 18% — valgest jahust. Kõik see on rikkalikult rasvadega maitsestatud, nii et pool tänapäeva inimese toitumisest — need on "tühjad kalorid", mis sisuliselt puuduvad vitamiinidest ja mineraalainetest. Selle tulemusena näeme esimest korda inimkonna ajaloos nähtust: inimesed kannatavad kehva toitumise tõttu ülekaalulisuse käes!

Millised toitained kas inimesed vajavad?

Minult küsitakse sageli, milliseid vitamiine ja toitaineid inimene vajab. Minu vastus: "Kõik!" Õnneks pole see nii keeruline, kui võib tunduda. Kui olete krooniliselt väsinud, võib vitamiinide ja toitainete tasakaalu optimeerimine teie heaolu oluliselt parandada. Siit saate teada, kuidas asju lihtsustada.

Vitamiini- ja mineraaltoidulisandid

Arvamus et tänapäeva keskmine inimene ei vaja täiendavat vitamiinide tarbimist, ei vasta tõele. Ajakirjas American Journal of Clinical Nutrition avaldatud uuringu tulemused näitavad, et alla 5% osalejatest tarbis kõigi oluliste vitamiinide ja mineraalainete soovitatavas päevases koguses. Eriti murettekitav on asjaolu, et selles uuringus osalesid USA põllumajandusministeeriumi uurimiskeskuse töötajad ehk inimesed, kes peaksid õige toitumise põhimõtetest omal nahal teadma.

Vastajatele, kes väidavad, et multivitamiinide võtmisega me lihtsalt "lisame oma uriini maksumust juurde" (koos sellega erituvad organismist vitamiinid), soovitan mõelda, mis saab siis, kui nad lõpetavad vee joomise, — see eritub ka organismist uriiniga!

Tervisliku toitumise lihtsustamine

Lisaks tervislikule toitumisele on oluline pakkuda oma kehale tuge mitmesuguste toidulisanditega.

Peamine pool Multivitamiinide võtmise mõju võib olla suurenenud gaaside teke, kõhulahtisus või seedehäired, kuid neid esineb üsna väikesel protsendil inimestest. Kui olete üks neist, vähendage annust poole võrra. Enamikul juhtudel sellest piisab ja see vähendab ka teie vitamiinikulusid poole võrra. Seega, et vältida kõrvaltoimeid, määrake endale õige, optimaalne annus.

On hea teada, et B-vitamiini sisaldavate toidulisandite võtmine viib uriini kollaseks värvimiseks. See on normaalne ja ütleb vaid, et B-vitamiinid imenduvad organismis hästi. Need erituvad uriiniga pärast oma funktsiooni täitmist.

Seega on minu soovitused üldiselt järgmised: proovige süüa täisväärtuslikku toitu, mitte pooltooted ja kiirtoidud, piira suhkru tarbimist, joo palju vett (või muid suhkruvaba jooke), tarbi vitamiinipulbrit -g.html' target='_blank'>Energia taaselustamise süsteem.

 

 

Lisaks vitamiinipulbris leiduvatele toitainetele vaatame ka teisi väga kasulikke toitaineid. Alustame arutelu elementide puudumisest, mida tuleb koos toiduga alla neelata. Ja siis räägime meie keha toodetavatest erielementidest, mis on ülitõhusad energiataseme tõstmisel.

vitamiin B12

mõnel inimesel on probleeme B12-vitamiini imendumise ja selle ajju jõudmisega, mis on eluliselt tähtis. Mõned CFS-iga (kroonilise väsimussündroomi) patsiendid vajavad seda vitamiini veelgi rohkem. Kui inimese B12-vitamiini tase on alla 540 pg/ml (aktsepteeritud “normaal” on üle 200, mis on lihtsalt absurdne), võib arst määrata 1 cm3 ( 1000 kuni 3000 mcg) süstidena 1-5 korda nädalas, kokku kuni 15 süsti. See on ohutu ja odav.

 

raud

Raua tase organismis on väga oluline näitaja, selle langus võib põhjustada väsimust, nõrgenenud immuunsust, külmatalumatust, rahutute jalgade sündroomi, kilpnäärme talitlushäireid ja mäluhäireid. Kõigil kroonilise väsimusega patsientidel soovitan jälgida rauasisaldust ferritiini vereanalüüsiga. Tehniliselt "norm" loetakse skooriks üle 12, mis esineb 90% raske rauapuudusaneemiaga inimestest. Seetõttu kordan: ärge keskenduge "tavalisele" tase, püüdke hoida oma vere ferritiini tase üle 60 ng/mL.

 

 

Rauapreparaate tuleb võtta tühja kõhuga, muidu väheneb imendumine 85%. Raua- või kaltsiumipreparaate ei tohi võtta 6 tunni jooksul pärast kilpnäärme preparaatide võtmist, kuna see takistab viimaste imendumist. Rauapreparaadid võivad põhjustada kõhukinnisust ja tumedat väljaheidet, kuid see ei ole ebanormaalne. Lisaks, kui te võtate rauapreparaate ülepäeviti, annavad need peaaegu sama efekti kui igapäevasel kasutamisel, kuid kõrvaltoimeid on vähem.

Viimane. asi, mida ma raua kohta öelda tahan: ferritiini kõrgenenud tase, eriti kui raua küllastumise test ületab 45%, võib olla ohtlik ja viidata geneetilisele haigusele — hemokromatoos. Nagu juba mainitud, on see haigus varases staadiumis kergesti ravitav, seega veenduge, et teie arst rakendaks vajalikke meetmeid, kui teie ferritiinitase on kõrgem!

Kalaõli

Kalaõli sisaldab kahte peamist oomega-3 asendamatut rasvhapet: eikosapentaeen- ja dokosaheksaeenhapet. Viimane on ajukoe põhikomponent. Näib, et meie esivanemad ei eksinudki, kui nimetasid kalu "ajutoiduks".

 

CFS-iga patsientidel on asendamatute rasvhapete tase sageli madal, kuid uuringud näitavad, et asjakohaste kalaõlilisandite võtmine parandab olukorda. Isegi tervetel inimestel vähendavad sellised toidulisandid depressiooni taset ja võimalikke põletikke.

Parim viis piisava hulga asendamatute rasvhapete saamiseks — Sööge nädalas 3–4 portsjonit õlist kala, nagu lõhe, tuunikala või sardiinid (praetud kala ei lähe arvesse). Soovitatav on võtta ka asendamatute rasvhapetega toidulisandeid. Näiteks teen seda iga päev koos vitamiinipulbri võtmisega.

CFS-dieet

Enamik CFS-iga patsiente teab oma kogemusest, et valgurikas ja madala süsivesikute sisaldusega dieet on nende jaoks optimaalne. Lisaks võivad nad lisada kõikidele toidukordadele nii palju soola, kui keha vajab, kuna soola tarbimise piiramine neerupealiste talitlushäirete taustal võib põhjustada tõsiseid tagajärgi. Samas tasub meeles pidada, et — küsimus on eranditult individuaalne ja kõigile ei saa olla universaalset lahendust. Seega jälgige, milline dieet teile kõige paremini sobib.

 

 

CFS-i patsiendid küsivad sageli, kas nad võivad alkoholi juua. Tavaliselt vastan, et ei ole keelatud, kui see ei too kaasa enesetunde halvenemist. Sama kehtib ka kofeiini kohta. Kofeiin võib suurendada madala veresuhkru sümptomeid, mida sageli täheldatakse neerupealiste väsimusega inimestel. Patsientidel, kellel seda ei ole, on täiesti vastuvõetav üks-kaks tassi teed või kohvi päevas, kuid mitte hilisõhtul, vastasel juhul võivad unetuse sümptomid suureneda. Probleemid tekivad siis, kui inimene hakkab oma energiataseme tõstmiseks kasutama kofeiini ja jooma neli või enam tassi kohvi päevas, et "pinnal püsida". Selle tulemuseks on vastupidine mõju.

 

Spetsiaalsed toitained kõigile, kes kannatavad väsimuse käes

Seal on mitu väga olulist erielementi, mis stimuleerivad oluliselt energia tootmist, kuid ei sisaldu vitamiinis pulber.

 

 

Это riboos, koensüüm 10. kvartal ja atsetüülkarnitiin (atsetüül-L-karnitiin). Nende elementide puhul ei räägi me nende puudulikkusest organismis, vaid sellest, et nad suudavad optimeerida energiatootmise protsessi, nende elementide lisatarbimist võib läbi viia 4–9 kuud, kuigi paljud teevad seda kauem. (eriti riboosi puhul).

Nii et suurendame edu saavutamiseks oma energiatootmist!

Sisu
  • Kasulik toitumine
  • Millised toitained kas inimesed vajavad?
  • Vitamiini- ja mineraaltoidulisandid
  • Tervisliku toitumise lihtsustamine
  • vitamiin B12
  • raud
  • Kalaõli
  • CFS-dieet
  • Spetsiaalsed toitained kõigile, kes kannatavad väsimuse käes
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.