Facebook Pixel

Meditsiin USAs: tehnoloogia arengu alus või inimeste pealt kokkuhoid?

Meditsiin USAs: tehnoloogia arengu alus või inimeste pealt kokkuhoid?

Ameerika Ühendriikide tervishoiusüsteemi kohta on palju arvamusi ja oletusi. Ameerika arstide sissetulek on pidev jututeema teemal “hea on seal, kus meid pole” ning kindlustusmeditsiin on vene tarbija silmis müütide ja legendidega võsastunud. Meditsiiniteenuste kõrge hinna või nende kvaliteedi üle võib vaielda kaua, kuid WHO uuringute järgi on USA vajaduste rahuldamise ja patsientide austamise osas liidrid.

Miks. kas ameeriklased usaldavad nii väga oma arste? Eksperdid arvavad, et üks põhjusi on see, et USA meditsiini aluseks on igivana peremeditsiini kiht.

Just perearst seisis tervenemise algallikate juures. Arst on iidsetest aegadest olnud universaalne spetsialist, kuigi vahelduva eduga ravis ta kõiki võimalikke haigusi ja vigastusi. Vajadus kõrgelt spetsialiseerunud spetsialistide järele tekkis suhteliselt hiljuti, koos teaduse ja tehnoloogia kiire arenguga, tohutu meditsiinialaste teadmiste pagasiga, kuid selle köite õppimiseks jäi aeg piiratud.

Tasapisi hakati süstemaatiliselt kasutama. terapeutiline lähenemine inimesele, mis võttis alati arvesse selliste oluliste tegurite diagnoosimisel nagu elustiil, pärilikkus, kroonilised haigused. Seega on üksikute haiguste kõrgeima kvaliteediga raviga kadunud terviklik nägemus patsiendi üldisest terviseseisundist. Lihtsamalt öeldes võib ühe haiguse ravi ägeneda teist ja raviskeemid võivad olla kokkusobimatud. See kõik on kahtlemata tervisele kahjulik ja pealegi majanduslikult kahjumlik nii patsiendile kui ka riigile.

Perearst kui meditsiini põhialus majanduslikult arenenud riikides

USA ja paljude Euroopa riikide meditsiin, mille peamiseks lüliks on perearstid, on riikliku tervishoiu selgroog. Perearst on tänapäeval kõrgelt kvalifitseeritud meditsiinitöötaja, kellel on laialdased teadmised nii teraapias kui ka paljudel kitsastel erialadel, kellel on oskused ravida erinevate haiguste lihtsamaid vorme ning viia läbi esmaseid diagnostilisi uuringuid. Sellist arsti võib pidada isiklikuks arstiks, kuna ta jälgib pidevalt kõiki pereliikmeid, sealhulgas iga-aastaseid arstlikke läbivaatusi. Euroopas valitseb endiselt olukord, kus arstide dünastia on perekonda juhtinud juba mitu põlvkonda.

Tavaline perearsti töö algoritm näeb välja selline:

  1. Esimene samm Konsultatsioon probleemi või haiguste kindlakstegemiseks
  2. Teine samm Vajalike uuringute (nii laboratoorsete kui instrumentaalsete) määramine
  3. Kolmas samm Diagnoos
  4. Neljas samm Soovitused ja raviskeemi määramine
  5. Viies samm Ravi tulemuste jälgimine, samuti vajadusel haiguse põhjalikum uurimine, patsiendi suunamine kitsa spetsialisti juurde.

Lisaks juhib üldarst oma patsienti kogu tema elu, kohandades tema füüsilist aktiivsust ja toitumist, määrates välja vitamiinide komplekse ja toidulisandeid, ilma milleta enamik ameeriklasi ja eurooplasi oma olemasolu ette ei kujuta.

Mis kasu on peremeditsiinist rahvatervisesüsteemile?

Eelkõige märkimisväärne kulude kokkuhoid. Jah, pikaajaline (umbes 10 aastat) perearsti koolitus spetsialiseeritud ülikoolis läheb kalliks, kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistide koolitamine nõuab märkimisväärseid eelarveinvesteeringuid.

Kuid tulu võib olla lihtsalt kolossaalne. , sest meditsiinistatistika annab tunnistust täielikult peremeditsiini kasuks. Siin on vaid mõned põhinäitajad:

  • noores eas (kuni 25 a) eelistavad hooajaliste haigustega inimesed ise ravida kuni 35 eluaastani, inimesed. pöörduvad tõenäolisemalt arstide poole selliste haigustega, mida kogenud terapeudil on tavaliselt lihtne diagnoosida, nagu südame isheemiatõbi, artriit, diabeet, osteokondroos

Juba nende põhjal andmete põhjal saab teha asjakohased järeldused. Perearst on tööealistele inimestele tõeline pääste. Ainult arst, kes jälgib patsienti pikka aega, veelgi parem, sünnist saati, saab diagnoosida haiguse varajases staadiumis või isegi ette näha selle esinemise võimalust. Mis puutub eakatesse, siis saab arst üsna edukalt tõrjuda kõiki kompleksis olevaid haigusi, kuna neil on enamasti patoloogilised seisundid, ning tänu pidevale jälgimisele hoiab ta õigel ajal ära haiguste ägenemise.

Järeldused

Ameerika Ühendriikide peensusteni silutud peremeditsiini süsteem võimaldab riigil keskenduda võrdselt olulistele asjadele – kompleksne statsionaarne ravi, teadusuuringud, vaktsiinide ja ravimite väljatöötamine. Kitsatel spetsialistidel on võimalus töötada ülitäpsete meditsiiniseadmete uusimate tehnoloogiate kallal. Riiklikud vaeste kodanike arstiabiprogrammid suurendavad igal aastal nende kulusid. USA meditsiin on inimese kohta tehtud kulutuste poolest maailmas esikohal.

Keskmisel ameeriklasel on kindlustus, mis katab perearsti kulud, ja siis sõltub kõik tema tervislikust seisundist ja majanduslikust seisust. isik.

Vaatamata asjaolule, et peremeditsiini reguleerimise metoodikate väljatöötamine ja rakendamine riiklikul tasandil nõuab aastatepikkust ettevalmistust, on üha enam riike hakanud selles suunas vaatama, võttes omaks kogemused. rikkamad ja stabiilsemad naabrid.

Sisu
  • Perearst kui meditsiini põhialus majanduslikult arenenud riikides
  • Tavaline perearsti töö algoritm näeb välja selline:
  • Mis kasu on peremeditsiinist rahvatervisesüsteemile?
  • Järeldused
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.