Facebook Pixel

Parimad vitamiinid lastele

Parimad vitamiinid lastele

Lapsed vajavad vitamiine, eriti perioodil aktiivne kasv. Soovitatav päevane vitamiinikogus sõltub lapse vanusest. Järgmised vitamiinide ööpäevased annused vastavad USA Meditsiiniinstituudi soovitustele lastele vanuses 1-13 aastat.

A-vitamiin (300-600 mcg) soodustab kasvu ja organismi areng, kudede ja luude parem taastumine , toetab immuunsust ja nägemist.

B-vitamiinid (B1 – 0,5-0,9 mg, B2 – 0,5-0,9 mg, B3 – 6-12 mg, B6 - 0,5-1 mg, foolhape - 150-300 mcg, B12 - 0,9-1,8 mcg) aitavad parandada ainevahetust, energiatootmist, on olulised südame-veresoonkonna ja närvisüsteemi normaalseks talitluseks süsteeme.

C-vitamiin (15–45 mg) on oluline tervete lihaste, sidekudede ja naha jaoks.

Vitamiin. D (15 mcg) aitab kaasa luude ja hammaste normaalsele arengule ning on oluline ka kaltsiumi omastamiseks.

E-vitamiin (6-11 mg) on oluline immuunsus, antioksüdant – võitleb vabade radikaalidega.

Kaltsium (700–1300 mg) osaleb luukoe moodustumisel.

Raud (11,5–13,7 mg) on oluline punaste vereliblede moodustamiseks ja hemoglobiini taseme säilitamiseks veres.

Vitamiinide valikul pidage meeles, et suured annused (megadoosid) on lastele kahjulikud. . Rasvlahustuvad vitamiinid (A, D, E, K) on suurtes kogustes mürgised. Sama kehtib ka raua kohta.

Minu arvates on parim kombinatsioon vitamiinidest, mineraalidest ja mikroelementidest kaubamärgi Rainbow Light. Neis on ühendatud kõik lapse arenguks vajalikud elemendid + ensüümid paremaks seedimiseks ja kaitseks vanusega seotud nahaprobleemide ilmnemise eest, samuti elusad probiootilised kultuurid ning köögiviljade ja ürtide ekstraktid. Kuna kõik lapsed ei armasta värskeid köögivilju...siis Kompleks aktiivsetele teismelistele oleks väga kasulik. 

Valik on teie.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.