Facebook Pixel

Kollageen – nooruse loomulik valk

Kollageen – nooruse loomulik valk

Kooli bioloogiatundidest on teada, et meie keha koosneb tohutust hulgast rakkudest, aga ka rakkudevahelistest ainetest. Rakke saab võrrelda tellistega ja rakkudevahelisi aineid tsemendiga, mis neid omavahel seob.

Rakkudevahelist ainet nimetatakse ka sidekoeks, mida leidub kõigis elundites. See sidekude moodustab elundite tugiraami ning vastutab paljunemise, rakkude arengu eest ning osaleb ka ainevahetuses. Luud, kõhred, hambad ja kõõlused kõik need on sidekoed. Meie nahk näeb tänu rakuvälisele maatriksile välja kindel ja elastne. Struktuurvalgud kollageen ja elastiin, glükoosamiin, proteoglükaanid ja sidekoerakud need kõik on meie naha peamised komponendid.

Ise kollageen sidekoe peamine struktuurielement. Teadlased märgivad, et 25-30% kogu meie keha valkudest eraldatakse kollageenile.  See koosneb kolmest valguahelast, mis näevad välja nagu keerdunud spiraalid. Iga organi kollageeni koostis on erinev. Arvatakse, et kollageeni on 28 tüüpi, mis vastutavad enam kui 40 geeni eest.

Sõltumata vanusest soovib iga naine omada ilusat ja pinguldavat nahka. Ja kõik see sõltub otseselt kollageeni tasemest kehas, sest see on struktuurielement. Kui kehas ei ole piisavalt kollageeni, kaotab nahk oma atraktiivsuse, kortsud tekivad kiiremini ja elastsus kaob. Ja kollageeni taseme säilitamine kehas aitab nahal olla terve.

Kollageeni sünteesil on mitmeastmeline protsess. Esimene samm on kollageeni moodustumine fibroblastides ja sidekoerakkudes.  Fibroblastid  vastutavad kollageeniahelate loomise eest ja selle tulemusena saab meie keha prokollageenimolekule. Pärast kõiki ühendusprotsesse kehas moodustub täisväärtuslik kollageeni molekul. Ka kollageeni moodustumise protsessis võib C-vitamiin sageli toimida kofaktorina, mis osaleb teatud aminohapete hüdroksüülimise protsessis. Selle protsessi tõttu moodustuvad kehas  tugevad ja stabiilsed kollageenikiud.

Mida vanemaks saame, seda hullemini meie kehas kollageeni toodetakse. ja selle tase langeb. Seda võivad mõjutada ka erinevad hormoonid meie kehas.  Oma naha enneaegse vananemise eest kaitsmiseks järgige seda lihtsat reeglit: piirake kokkupuudet ereda päikesega ja kandke nahale päikesekaitsekreemi.

Ja muidugi Siiski on vaja jälgida kollageeni taset kehas, sest just selle puudumine on see, mis kohe nahale ilmub. Nende negatiivsete nähtuste ennetamiseks on oluline varustada keha korralikult kollageeni allikatega ja vältida selle sünteesi pärssivat mõju (halvad harjumused, dehüdratsioon, stress). Kollageeni sisaldavate  spetsiaalsete valkude, vitamiinide kasutamine aitab käivitada kollageeni sünteesi organismis.

Kollageenil on organismis mitmeid positiivseid funktsioone. keha:

span>

  • võimaldab säilitada luude, liigeste ja lihas-skeleti süsteemi tugevust;

  • edendavad tervet ja elastset nahka , läikivad juuksed ja tugevad küüned;

  • säilitab veetasakaalu ja hoiab ära dehüdratsiooni;

  • kiirendab taastumisprotsessi pärast erinevaid vigastusi;

  • parandab veresoonte seinte elastsust.

Saidilt biotus.ua leiate erinevat tüüpi kollageeni, mis aitavad hoida teie naha ja kogu keha tervist:

 

Mereline kollageen ja hüaluroonhape firmalt TM “Neocell”.

biotus_ blog_10_30_1.png

Этот препарат помимо коллагена в своем составе имеет гиалуроновую кислоту и витаминно-минеральный noorendav kompleks. Toidulisand aitab mitte ainult noorendada nahka, vaid ka säilitada veetasakaalu kehas.

 

Super Collagen C+, tüüp 1 ja 3 TM &ldquo ;Neocell”

biotus_ blog_10_30_2.png

Коллаген этого типа поможет säilitab tugevuse ja painduvuse kogu kehas. Tänu suurtele kollageenimolekulidele aitab ravim kaitsta ja säilitada pehmeid kudesid, ühendades need luustikuga. Ja           vastutab ka liigeste tervise eest. 

Super kollageen, tüüp 1 ja 3, “Neocell”

biotus_ blog_10_30_3.png

Супер коллаген содержит клинически изученный коллаген BioActive NeoCell, mis toetab tervislikku kollageeni tootmist organismis.  Kuna kollageen on meie keha struktuurielement, aitab see toidulisand säilitada kõigi kehaelementide tugevust ja elastsust.

 

 

 

 

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.