Facebook Pixel

Kaltsium lastele

Kaltsium lastele

Kaltsiumipuudust põhjustab kõige sagedamini hüpovitaminoos D. See on võimalik mõne kilpnäärme ja kõrvalkilpnäärme haiguse korral.

Päevane kaltsiumi tarbimine lapsed sõltuvad soost, vanusest ja ka keha üldisest seisundist. Vanusestandardid on järgmised:

- esimesel eluaastal — 210–270 mg;
– 1–3 aastat — 500 mg;
- 4–8 aastat — 800 mg;
- üle 8 aasta — 1000–1300 mg.

Katsiumipuuduse sümptomid

Vanematel on oluline teada millised sümptomid neil on hüpokaltseemiaga lastel — kaltsiumipuudus:

- juuksed langevad aktiivselt välja, murduvad ja kaotavad sära;
- küüned hakkavad murduma ja tekivad valged laigud;
- vähimagi mehaanilise mõju korral löök, tõsised haavad;
- on huvi kriidi söömise vastu;
- korraliku hambaravi korral ilmneb kaaries;
- ärrituvus, närvilisus, väsimus;
- kehahoiaku rikkumine ja luude deformatsioon.
- Hüpokaltseemia võib avalduda juba varases eas ning loob soodsad tingimused rahhiidi tekkeks, aga ka lapse normaalsete arenguprotsesside pärssimiseks.

Katsiumi sisaldavad preparaadid lastele

Katsiumit sisaldavate vitamiinilisandite funktsioon — see on meeldiv maitse ja kuju, mis sobib kõige paremini lastele. Ja sellistel preparaatidel on oma koostises lisaks kaltsiumile ka lisakomponente lapse õigeks ja tervislikuks arenguks.

Solgar närimiskaltsium koos D3-ga lastele — see on eelkõige mugav vitamiinivorm lastele. D-vitamiin aitab kaasa kaltsiumi kogunemisele organismis, mis reguleerib ja parandab kaaliumi ja fosfori imendumist soolestikus. Kaltsiumi närimine on hea küüntele ja juustele, takistab kaariese teket lastel.

ChildLife'i vedel kaltsium ja magneesium lastele — kaltsiumi kiireks assimilatsiooniks ja maksimaalseks imendumiseks organismis lisatakse vedela kaltsiumi koostisesse D-vitamiini ja tsinki. Need parandavad ja kiirendavad mineraali imendumise protsessi. Tänu oma toitainetele toetab see valem tervet luude kasvu ja lapse arengut.

Now Foods mustikamaitseline vedel kaltsiummagneesium. Kaltsium on oluline mineraal, mis on hästi tuntud oma rolli poolest luude ja hammaste moodustamisel. Magneesium — Teine oluline mineraal, mis mängib luude moodustumist toetavat rolli. Lisaks on sellesse tootesse lisatud boori ja D-vitamiini, kuna need on olulised  luude ainevahetuse jaoks. Need vitamiinid osalevad koos mitmes füsioloogilises süsteemis, toetades nii südame-veresoonkonna süsteemi kui ka tervet lihaste talitlust.

Tavaliselt soovitatakse lastele kaltsiumi vitamiinipreparaate. söögi ajal. Samuti on oluline pöörata tähelepanu sellele, kas koostises on D-vitamiini, mis parandab kaltsiumi imendumist võrdeliselt selle organismi sattumisega.

  ;

 

Sisu
  • Katsiumipuuduse sümptomid
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.