Facebook Pixel

Milliseid vitamiine tuleks võtta bronhiidi korral?

Milliseid vitamiine tuleks võtta bronhiidi korral?

Üks levinumaid hingamisteede haigusi on bronhiit. See avaldub põletikulise protsessi kujul ja sellel on kaks vormi: äge ja krooniline. Need erinevad selle poolest, et ägedas vormis on bronhid iseloomulikult laienenud, mis on kaetud vedelikuga ning veresooned laienevad ja voolavad üle verd. Selle tulemusena tekivad spasmid ja see ei lase limal välja tulla.

 

Viirused on bronhiidi peamine põhjus. Need põhjustavad hingamisteede haigusi, näiteks grippi. Harvemini võivad bronhiiti põhjustada bronhide ärritajad, nagu ammoniaak, toksiinid, tolm, mitmesugused kemikaalid või sigaretisuits.

 

Haiguse edukaks raviks on lisaks erinevatele ravimitele vaja õiget toitumist, samuti organismi küllastamist vitamiinidega. Rohke vee ja vitamiinide joomine mängib kiires taastumises suurt rolli.

 

Esiteks on oluline pöörata tähelepanu immuunsüsteemi tugevdamisele. Sel perioodil vajab teie keha vitamiin C. See vitamiin on tugev immuunstimulant ja aitab organismil võidelda põletikuga. C-vitamiin tugevdab veresoonte seinu ja keha on nakkuste suhtes vastupidavam.

Kroonilise haiguse korral on oluline peatada põletikuline protsess. Tugev köha, rögaeritus ja külmavärinad — see on väike osa neist sümptomitest, mis võivad haiguse arenguga kaasneda. Sellised põletikulised protsessid aitavad peatada kaltsium- ja magneesiumkelaat. Lisaks sellele, et kaltsium ja magneesium toimivad luude ehitusmaterjalina, aitavad need vähendada ka kudede turset , taastab südame-veresoonkonna funktsiooni ja vähendab ka veresoonte läbilaskvust. See toime võimaldab kõrvaldada haiguse negatiivsed sümptomid, nagu köha, ning vähendada rögaeritust.

  ;

Samuti on mitmeid olulisi toidulisandeid, mis aitavad organismil haigusest kiiremini jagu saada:

  • beetakaroteen toimib antioksüdandina ja aitab võidelda vabade radikaalidega kehas. Samuti kaitseb see kopsukudet.

  • vedel klorofüll toetab ja taastab vereloomesüsteemi. See stimuleerib uute rakkude kasvu ja soodustab ka ägeda bronhiidi korral tekkinud haavade kiiret paranemist.

  • bromelain toimib võimsa põletikuvastase ravimina . Kopsudesse kogunevat lima vedeldades leevendab see valu ja turset kurgus.

 

Ja lõpuks. Bronhiidi süstemaatilises ravis on oluline võtta kopsud, mis leevendab haiguse sümptomeid. Haiguse ajal moodustub meie kehas bronhipuu, mille kaudu õhk kopsudesse  — ja on tugev köha. Selle vältimiseks aitab kopsukompleks parandada bronhide hingamisfunktsiooni.


 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.