Facebook Pixel

Kuidas valida beebitoitu?

Kuidas valida beebitoitu?

Üks korduma kippuv küsimus värskete emade seas on, kuidas valida beebile õige piimasegu? Muidugi pole vastsündinutele paremat toitu kui ema piim. Kuid on erinevaid olukordi, kui peate kasutama asendajaid. Ja imikutoitu tuleks hinnata selle järgi, kui lähedane see ideaalile on. Seni pole ükski piimasegu tootja suutnud rinnapiima koostist korrata, kuid tänu kaasaegsele tehnoloogiale sisaldavad need tervet komplekti olulisi komponente, nagu näiteks: valk, rasvad, süsivesikud, vitamiinid ja mineraalained.

Paljud emad seisavad silmitsi alla üheaastaste laste seedimise probleemiga. Kuid siin ei tohiks kohe paanikasse sattuda, sellistel juhtudel on olemas terapeutilised segud. Tänu neile on laps kõhukinnisusega, allergiate ja laktaasipuudusega kergem toime tulla.

 

Piimasegude rohkuse tõttu tundub, et need on oma koostiselt sarnased. Kuid siin töötab individuaalse sallivuse tegur - sama segu põhjustab lapses erinevaid reaktsioone. Seetõttu rõhutavad eksperdid, et toitumise valikule tuleks läheneda hoolikalt, võttes arvesse beebi iseärasusi.

 

Et piimapulbri koostis oleks naiste omale lähedane ja vastaks ainevahetuse iseärasustele ning sobiks ka väikelaste seedimiseks, on spetsiaalsed lisatakse komponendid. Need aitavad kasvaval kehal korralikult areneda ja võidelda infektsioonidega, parandada elundite ja süsteemide tööd tervikuna.

 

Kasulikud ained segudes

Prebiootikumid – stimuleerivad kasulike bakterite kasvu soolestikus. Seetõttu sisaldab koostis oligosahhariidi (see on süsivesikute eriliik), mis mõjutab seedesüsteemi ja aitab toime tulla oluliste protsessidega organismis.

Esimestel elukuudel on beebi keha nõrk ja sooleprobleemidele kalduv, seetõttu soovitavad arstid segusid, kus oligosahhariid on laktuloos.

Kuna probiootikumid on elusad mikroorganismid (kõigile tuntud lakto- ja bifidobakteritena), mis elavad igaühe soolestikus, aitavad nad võidelda sooleinfektsioonide, allergiate ja tugevdada immuunsüsteemi. Nüüd on saadaval erinevat tüüpi segusid, mis aitavad vältida sooleprobleeme, näiteks Kabrita kitsepiima segu, Alla 1-aastastele lastele mõeldud piimasegu, Similaci piimasegu imikutele, Nature's One piimatooted.

 

Nukleotiide peetakse keerukateks bioloogilisteks aineteks ja neil on organismis oluline roll: ainevahetus, rakkude energiavarustus, need on DNA ja RNA ehituskivid ning mõjutavad ka immuunsust. Millistes segudes nukleotiide otsida? Segudes Piimapõhine pulberkasvatus Inc., Dairy by Nature's One, vaadake lisateavet saidilt biotus.com.

Vanemate laste puhul on sama oluline valida toit, mille koostis on kõige loomulikum ja sisaldab suures koguses kasulikke aineid.

Переходный вариант от жидкого питания к kõva – see on beebipüree. See on konsistentsilt paksem kui piim ja emad hakkavad seda imiku toitumisse tooma umbes 6 kuu vanuselt (just selles vanuses hakkab laps aktiivselt arenema ja keha vajab rohkem küllastunud toitu). Püree peaks olema ühtlane, ilma tükkide ja lisanditeta, sest lapse organism pole veel valmis koresööda omastamiseks.

Oluline on teada, et esimesel eluaastal tasub lapsele anda püreed ühest köögivilja- ja puuviljaliigist.

Pudrud sobivad ka paksemale dieedile üleminekuks. Tavaliselt valmistatakse neid kaerahelbedest, hirsist, riisist, tatrast ja muudest teraviljadest, mis jahvatamisel ei kaota oma kasulikke omadusi. Arvatakse, et teraviljad   aitavad kaasa seedimise normaliseerumisele, kuid oluline on pöörata tähelepanu sellele, et need ei sisaldaks gluteeni, soola ja suhkrut.

Lasteküpsised sobivad beebidele, kellel on juba esimesed hambad. Need ei tohiks sisaldada säilitusaineid, värvaineid ja erinevaid kunstlikke maitseaineid. Need on valmistatud teraviljast ja on imikutele maitsvad hambad.

Imikule toidu valimisel tuleb analüüsida iga toote koostist. Ja oluline on ka see, et see sisaldaks kasulikke aineid ja et lapsele maitse meeldiks.

 

Sisu
  • Kasulikud ained segudes
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.