Facebook Pixel

Kuidas nahka niisutada? Hüaluroonhape: kapslites ja kosmeetikatoodetes

Kuidas nahka niisutada? Hüaluroonhape: kapslites ja kosmeetikatoodetes

Hüaluroonhapet kasutavad laialdaselt nii kosmetoloogid kui ka apteekrid. Kosmeetikatoodete kujul sisaldub hüaluroonhape nii odavates kui ka kallites vananemisvastastes kreemides ja geelides. Mida kõrgem on toote hind, seda paremini hapet puhastatakse. Oluline on sellele tähelepanu pöörata, sest kui kosmeetikas on lisandeid, siis võib see põhjustada allergiat. Soovitame osta kosmeetikat ainult usaldusväärsetelt tootjatelt, millel on kvaliteedikontrolli märgid.

Hüaluroonhape – see pole mingi salalaborites aretatud bioloogiline ime. Täiesti looduslik aine, mis on osa kudedest, sealhulgas nahast. Selle funktsioon – hoida niiskust kehas ja "määrida" liigesed. See sisaldab suures koguses hapnikku, mis nagu magnet tõmbab veemolekule ligi ja moodustab nendega tugevaid molekulaarseid sidemeid. Seega hüaluroonhape imab ja hoiab niiskust nagu käsn

Üks hüaluroonhappe molekul tõmbab ligi kuni 600 veemolekuli! Tänu naha niiskusega täitmisele silub hüaluroonhape kortse ja näoilmed jäävad elavaks.

 

Hüaluroonhappe ja süstidega kosmeetika

Kosmeetikud kasutavad hüaluroonhapet kosmeetikavahendite ja süstide kujul.

Levinud on müüt, et hüaluroonhappega kosmeetikatooted (geelid, kreemid jne) "ei tööta", kuna selle molekulid on liiga suured, et sees olevate naharakkude vahele tungida. Kuid autoriteetse ilublogi The BeautyBrains andmetel ei pea hüaluroonid nahka niisutamiseks tungima: naha pinnal püsides toidab see siiski ja niisutab teda. Ja Austraalia Monashi ülikooli biokeemikud ja mikrobioloogid on katsetega tõestanud, et kosmeetikatoodetest saadavad hüaluroonhappemolekulid tungivad endiselt läbi naha mitte ainult selle ülemistesse kihtidesse, vaid ka nahaalustesse kihtidesse.

Kes soovib hüaluroonhappega kosmeetikatoodetest maksimaalset efekti saada, soovitame enne pealekandmist koorida. Kuid hüaluroonhappega pikaajalise toimega kortsude silumiseks peate tegema kosmeetikute süstid. Kõige populaarsem neist protseduuridest – mesoteraapia: biorevitalisatsioon, mis niisutab oluliselt nahka, stimuleerib kollageeni ja elastiini tootmist ning selle tulemusena silub kortse. Hüaluroonhappe täiteaineid kasutatakse ka huulte kuju muutmiseks, kulmude ja näoovaali tõstmiseks, põsesarnade esiletoomiseks.

Hüaluroonhape biolisandites.

Selleks, et saada välimuselt võib-olla vähem tähelepanuväärne, kuid palju pikem naha niisutus ja samal ajal seda parandada, on parem võtta hüaluroonhapet toidulisandite kujul. Pange tähele, et hüaluroonhappe kasulik mõju on lahutamatult seotud veega. Seetõttu peate tabletikuuri võtmisel jooma nii palju vett kui võimalik!   

Hüaluroonhapet saate toidust – seda leidub kõigis želeelaadsetes toodetes. Näiteks tarretis.

Lõpuks lükkame ümber viimase müüdi hüaluroonhappe kohta. Vaatamata nimele ei ole hüaluroonhape keemilise koostise järgi hape – sellel ei ole lahusteid ega koorivaid omadusi.

 

Sisu
  • Hüaluroonhappe ja süstidega kosmeetika
  • Hüaluroonhape biolisandites.
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.