Facebook Pixel

Kuidas valida õpilasele õigeid vitamiine?

Kuidas valida õpilasele õigeid vitamiine?

Vitamiinivalikul on oluline arvestada mitmete teguritega: lapse vanus, kaal ja füüsiline aktiivsus. Igal vitamiinipakendil  näidatakse toitainete päevane vajadus lapse vanuses 4 aastat ja pärast 4 aastat, samuti iga konkreetse kompleksi päevane vajadus sisalduva protsent. Kui laps on väga kõhn, võite võtta vitamiine noorema vanuse jaoks. Tugeva füüsilise pingutuse korral, kui laps läheb lisalõikudele, võib tal olla higiga tugev mineraalide kadu. Sel juhul on vaja lisada täiendavalt kaaliumi ja magneesiumi, kuna see on vajalik südamelihasele.

Kompleksi valikul tuleb arvestada, et see on vajalik  olid kõik B-vitamiinid – B1 (tiamiin), B2 (riboflaviin),  B3 (niatsiin), foolhape, B5 (pantetiin), B6 (püridoksiin), B12 (tsüanokaboolamiin ja metüülkabolamiin).  B-vitamiinid vastutavad rasvade ainevahetuse, närvisüsteemi eest. Samuti peab  kompleks sisaldama C-vitamiini, A- ja E-vitamiini. Mineraalid, mida kindlasti kompleksist otsida, on kaltsium, magneesium ja tsink. Pöörake tähelepanu mitte ainult toitaine olemasolule piimasegus, vaid ka selle kogusele, st lapse igapäevasele vajadusele, olenemata sellest, kas ta on selle ravimi võtmisega rahul või mitte. Paljud tootjad, eriti kodumaised ja odavad apteegivitamiinid, deklareerivad tabletis ainult ainete loetelu, kuid nad lihtsalt ei kirjuta, kui palju ainet ja mis kujul see on. Parem on vältida hoolimatute tootjate selliseid komplekse. Hea tootja kirjutab alati aine nimetuse – näiteks  kaltsium, selle vabanemisvorm – näiteks  tsitraat, alla 4-aastase ja pärast 4-aastase lapse jäätmevajadus ning aine kogus portsjonis. Päevavajaduse küsimusele: vitamiinidel on põhimõtteliselt päevast vajadust ületavad annused, kuna lapse seedetrakt ei suuda ainet 100% omastada. Ja ka siis, kui lapsel on vitamiinipuuduse sümptomid (väsimus, isutus, tähelepanematus), siis peab ta puuduse korvama, st kasutama päevast vajadust ületavaid annuseid. Kompleksides pole piisavalt mineraale, kuna need on suured ja lihtsalt ei mahu füüsiliselt ühte tabletti. Seega, kui võtate kompleksi ühe tabletiga päevas, peaksite teadma, et kaltsiumi ja magneesiumi puudus on teile garanteeritud. Eraldi on vaja koguda mineraalseid komplekse. Aga see on ideaalne) & nbsp; Sihtige seda … kuid ärge sellel pikemalt peatuge, nautige oma lapsega suhtlemist.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.