Facebook Pixel

Raud: raske või kasulik?

Raud: raske või kasulik?

Raud on üks olulisi mineraale, mis tagab inimorganismi täieliku funktsioneerimise. See element reguleerib hemoglobiini taset veres, see tähendab, et see transpordib hapnikku läbi kudede. Raud tugevdab ka immuunsüsteemi, vastutab organismi normaalse kasvu eest ja kiirendab ainevahetust.

Terve inimene sisaldab umbes 4 mg rauda, mida leidub luudes, maksas ja põrnas. Kogu elu jooksul kaob raud erinevate tegurite tõttu – naha koorumine ja menstruaalverejooks.
Seetõttu on vajalik rauavarusid pidevalt täiendada toidu ja vitamiinilisandite kaudu.

Iga inimese jaoks vajalik raua kogus päevas varieerub 7 mg-st lastel kuni 30 mg-ni rasedatel.

Rauapuudus võib põhjustada järgmisi sümptomeid:

  • juuste, naha ja küünte seisundi halvenemine

  • väsimus ja letargia

Kasuliku aine liig võib kahjustada ka inimeste tervist, nimelt kahjustada maksa. neerud, põis, süda, veresooned ja isegi diabeedi ja artriidi algstaadium.
Te peate kaaluge oma toitumist täielikult läbi ja jätkake samas koguses kõigist mikro- ja makroelementidest, eriti rauast.

Uuringute kohaselt esineb rauapuudust naistel sagedamini kui meestel, kuna tüdrukud seavad oma keha erinevatele toitumispiirangutele, mille tagajärjel nad ei saa vajalikke toitaineid. Samuti tasub öelda, et menstruatsiooni ajal kaotab naine teatud koguse verd, mis sisaldab ka rauda. Seetõttu on rauataseme normaliseerimiseks organismis vaja kasutada toidulisandeid, mis aitavad taastada kasutatud rauavarusid.

Rasedate ja rinnaga toitvate tüdrukute jaoks muutub raud vajalikuks elemendiks nii tema enda kui ka lapse tervislikuks toimimiseks. Kuna nendel perioodidel läheb rauavaru üle beebile. Selle elemendi puudusel võib lapsel sündides tekkida aneemia või väike kaal.

Sellistel juhtudel järgige oma arsti soovitusi, millised rauapreparaadid on teile ja teie lapsele parimad.

Sportlased, kes kannatavad kehas rauapuuduse all, näevad pärast toidulisandite manustamist esimesi paranemisi: suureneb jõud ja vastupidavus suurenevad.

Vitamiinilisandi kasutamisel raud:

  • energia suureneb

  • jõudlus paraneb

  • nahavärv muutub terveks

  • ilmub resistentsus viirushaigustele

Raud toidus

Iha punase liha ja kala järele? Siis on teie kehal selgelt rauapuudus. Mikroelementi võib leida ka igapäevastest toitudest, näiteks:

  • kaunviljadest

  • teraviljad

  • rohelised köögiviljad ja ürdid

  • punane kala

Need toidud imenduvad kõige paremini, kui neid süüakse koos C-vitamiini rikka toiduga (apelsinimahl, kaerahelbed, tomatid ja sidrunimahl).

Taimetoitlased vajavad hullemat kui need kes söövad liha, kala ja piimatooteid. Nad peavad sööma kõrge rauasisaldusega taimset toitu koos C-vitamiini sisaldava toiduga.

Kui otsustate võtta rauapreparaate, peaksite valima õiged ravimit pärast arstiga konsulteerimist. Kuid kõige parem on võtta rauda tühja kõhuga, mis suurendab oluliselt imendumist.  

Tasub teada, et mistahes toidulisandite kasutamisega kaasneb arsti konsultatsioon, kuna ta näitab teile õige annuse, aja manustamist ja individuaalset ravimit, et suurendada vitamiinivarude taset teie kehas.

Selle artikli on kirjutanud Biotuse töötaja.

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.