Facebook Pixel

Glutamiin – №1 sportlastele!

Glutamiin – №1 sportlastele!

Glutamiin – see on üks valgu koostisosadest. Seda ainet toodab inimkeha ja see mõjutab mälu, keskendumisvõimet ja tähelepanu hoidmist ning kaitseb ka maksa toksiinide eest.

See aine on profisportlaste seas number üks, kuna selle tase keha mõjutab raskel intensiivse treeningu perioodil lihaskudet, kasvuhormooni tootmist ja paljusid muid väga olulisi protsesse.

Intensiivse treeningu ajal on glutamiini kadu veres 18% (tänu aktiivsele lihaskasvule) , samas kui vajadus suureneb 4,5 korda. Numbrid räägivad enda eest, tõsise füüsilise pingutuse korral preparaatide vormis glutamiini lisatarbimine on lihtsalt vajalik.

Kui rääkida glutamiinivarude täiendamisest toiduga, siis tasub suurendada kala, veiseliha, piima, muna, spinati, peterselli, kapsa tarbimist. Üks "aga" -teie sporditoitumine ja senine toitumine peaksid võimaldama nende toodete tarbimist piisavalt suures koguses, sest päevane vajalik glutamiini kogus – 5-7 grammi.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.