Glükoosamiin ja kondroitiin: millal ja kellele need kasulikud on

Glükoosamiin ja kondroitiin: millal ja kellele need kasulikud on

Glükoosamiin ja kondroitiin mängivad kõhrekoe moodustumisel ülitähtsat rolli.

Lülisamba ja liigeste haigused on tänapäeva ühiskonnas väga levinud. Lülisamba ja liigeste haigused ning nendega kaasnevad valud on oma suure levimuse ja üha suureneva patsientide arvu tõttu tõsine meditsiiniline, sotsiaalne, majanduslik probleem. Sellel on palju põhjuseid, eelkõige kaasaegne elustiil.

Üsna suur vahe esimeste haigusnähtude ja haiguse alguse vahel. ravi mõjutab negatiivselt ka . 

Teine negatiivne tegur on tõhusa ennetustegevuse puudumine, mis võiks vähendada liigesehaiguste esinemissagedust. ja lülisamba.

Lisaks on haiguse sotsiaal-majanduslikud tagajärjed. Paljud liigese- või seljaprobleemidega inimesed lahkuvad tööturult. Pole raske ette kujutada, kui ebasoodsalt mõjutab olukord nende sotsiaalmajanduslikku olukorda. 

Haiguste raviks ja ennetamiseks mis mõjutavad selgroogu ja liigeseid , on teadlased välja töötanud kondroprotektoreid sisaldavad preparaadid.

Kondroprotektorid: mis need on?

Kondroprotektorid on ravimid, mis stimuleerivad kõhre taastumist ja aeglustavad selle edasist degeneratsiooni.

 Kondroprotektorid on ravimid, mis stimuleerivad kõhrekoe taastumist ja aeglustavad selle edasist degeneratsiooni. Kõhre, mis on üks sidekoe liike, eristub tiheda elastse rakkudevahelise ainega, mis moodustab kondrotsüütide rakkude ümber spetsiaalsed membraanid. Kondrotsüüdid (st kõhrekoe peamised rakud) toodavad kondroitiini.

Nad stimuleerivad kõhre hüdratatsiooni, hüaluroonhappe sünteesi ja kõhrekoe taastumist. . See materjal on ka osa vedelikust liigesekapslis. Need aitavad kaasa kõhre aktiivsetele regeneratiivsetele protsessidele. 

Näidustused kondroprotektorite kasutamiseks

 • Kõik degeneratiivse päritoluga protsessid liigestes (artroos).
 • Suurenenud luupoorsus, kaltsiumipuudus (osteoporoos).
 • Lülisamba, liigeste põletikulised protsessid (bursiit, artriit).
 • Osteokondroos.

 

Kondroprotektorid: millal kasutada? 

Kondroprotektorid suurendavad ja täiendavad teiste ravimite ravitoimet

Kondroprotektorid näitavad kõrget efektiivsust kasutada haiguse algstaadiumis. Kahjuks hakkavad paljud seljavalu ravima hilises staadiumis. Kõhre on üsna raske taastada, seetõttu soovitatakse näiteks osteokondroosi raviks kondroprotektoreid võtta suurtes annustes. Tõenäoliselt ei aita ravim haigusest vabaneda, kuid seda saab kasutada intervertebraalsete ketaste hävitava protsessi peatamiseks. Kondroprotektorid on mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks, need annavad paremaid tulemusi võrreldes mittesteroidsete ravimitega. Kondroprotektorid tugevdavad, täiendavad teiste ravimite ravitoimet, näiteks kiirendavad valuvaigistite toimet.

Traditsioonilised liigesehaiguste ravimeetodid ei saa mõjutada haiguse kulgu. Kuna nende haiguste peamiseks probleemiks on kõhre hävimine, on teadlased keskendunud oma jõupingutused seda probleemi ennetavate ainete leidmisele. -kostej-i-sustavov/gljukozamin/gljukozamin-i-hondroitin.html' target='_blank' rel= 'noopener'> Glükoosamiin/kondroitiinsulfaadid on kaks peamist ravimit, mida praegu põhjalikult uuritakse, et määrata kindlaks liigeste/lülisamba degeneratiivsete protsesside ravi kasulikkus.

Mis on glükoosamiin ja kondroitiin? 

Glükoosamiin ja kondroitiin on looduslikud ained, mida leidub keha sidekudedes

Glükoosamiinsulfaat ja kondroitiinsulfaat on looduslikud ained, mida leidub keha sidekudedes, sealhulgas kõhredes.

 1. Glükoosamiinsulfaat on proteoglükaanide, suurte kõhremolekulide peamine ehitusmaterjal, mis annavad sellele viskoelastsed (puhver) omadused. Suukaudsel manustamisel imendub glükoosamiinsulfaat kergesti süsteemi.Seda võib leida kõhredest juba neli tundi pärast allaneelamist. Nagu mittesteroidsetel põletikuvastastel ravimitel, on ka glükoosamiinsulfaadil ainulaadsed põletikuvastased omadused. Lisaks on mõned laboriuuringud näidanud glükoosamiinilisandi kaitsvat toimet kõhrele. Need uuringud näitavad, et glükoosamiinsulfaat võib pärssida osteoartriidiga seotud kõhre lagunemist ja soodustada ka kõhre moodustumist.
 2. Glükoosamiinvesinikkloriid, teine glükoosamiini vorm, väidetavalt on sama tõhus kui sulfaatvorm. See imendub organismis kergemini, seda võib võtta väiksemates annustes glükoosamiinsulfaadiga sama tõhususega.
 3. N-atsetüülglükoosamiin Kuigi uuringud näitavad, et glükoosamiinsulfaat imendub paremini kui N-atsetüül- Glükoosamiin, sulfaatide suhtes tundlikud inimesed taluvad seda vormi paremini.

Glükoosamiini toidulisandid on valmistatud looduslikest allikatest (merekarp). kestad või seened)   või valmistatud kunstlikult laboris.

    4. Kondroitiinsulfaat on osa valgumolekulist, mis annab kõhrele elastsed omadused. Sellel on ka põletikuvastane toime, mis vähendab valulikku liigeste turset. Lisaks võib kondroitiinsulfaat aidata ka kõhre lagunemist aeglustada ja selle kasvu taastada.

Mõnikord kombineeritakse glükoosamiinsulfaati kondroitiiniga. sulfaat. Enamik teaduslikke andmeid tõestab glükoosamiinsulfaadi/glükosamiinsulfaadi ja kondroitiini koostoime suurimat efektiivsust.

 

Kus leidub kondroitiini/glükoosamiini?

glükoosamiin (või kitosamiin), on looduslik aine, mida leidub molluskite kestas. Glükoosamiin on saadaval ka sünteetilistes vormides.

Kondroitiin võib pärineda looduslikest allikatest (hai luud, veise kõhred) või olla laboris loodud.

Vormid

Glükoosamiin/kondroitiin saadaval kujul 

 • Pilled.
 • Kapslid.
 • Kapslid. span>
 • Puber.
 • Vedelikud.

Narkootikumid sageli omavahel kombineerituna, teiste bioloogiliselt aktiivsete lisandite vahel ami.

Milline kuju on parim? 

Kondroitiin on juhtival kohal positsioon kondroprotektorite seas

Teadlased on eriarvamusel, milline neist toidulisanditest on osteoartriidi korral kõige kasulikum. Mõned usuvad, et kondroitiin on kondroprotektorite seas juhtival kohal, mõned teadlased eelistavad glükoosamiini ja teised kipuvad kombineerima mõlemat ravimit. "Tõendid kahe ravimi kombinatsiooni kohta" – ütleb Chris D'Adamo, MD, Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse teadusdirektor.

Glükoosamiini ideaalne vorm on ka teadlaskonna seas vastuoluline. Mõned uuringud näitavad glükoosamiinsulfaadi kasulikkust; teised on glükoosamiinvesinikkloriid. Ühes uuringus võrreldi kahte glükoosamiini vormi, ei leitud nende vahel tegelikku erinevust. "On uuringuid, mis näitavad glükoosamiinsulfaadiga paranenud liigeste paindlikkust ja liikumisulatust" – ütleb Farshad Fani Marwasti, MD, Arizona ülikooli rahvatervise direktor. Tõendid toetavad pigem glükoosamiinsulfaadi kui vesinikkloriidi tõhusat kasutamist koos kondroitiinsulfaadiga või ilma selleta põlve osteoartriidi korral. Allikas

Tõhususe tõend

Kinnitatud uuringud glükoosamiini kasutamise kohta teatud haigusseisundite korral 

Kinnitatud uuringud glükoosamiini kasutamise kohta spetsiifiliste haigusseisundite korral:

 1. Osteoartriit. Suukaudne glükoosamiinsulfaat võib leevendada valu inimestel, kellel on lülisamba, põlve osteoartriit, ja puusa.
 2. Reumatoidartriit. Uuringud näitavad, et ainult glükoosamiinvesinikkloriidi suukaudne kasutamine võib vähendada reumatoidartriidiga seotud valu, võrreldes platseeboga, mitteaktiivse ainega. Enne glükoosamiini võtmise alustamist lugege hoolikalt toote pakendil olevat teavet, et veenduda õige vormi valimisel.

Teadlased leidsid ka: kombinatsiooni glükoosamiin ja kondroitiin olid tõhusad haiguse mis tahes raskusastme korral ega sõltunud teisi ravimeid (valuvaigistid, mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID)) võtvatest patsientidest. . 

Kanada teadlaste meeskond uuris 600 põlveliigese osteoartriidiga patsiendi põlveliigese MRI-uuringu tulemused, mis viidi läbi kahe aasta jooksul aastatel 2004–2006. Uuringu eesmärk oli uurida tavapäraste farmakoloogiliste ravimeetodite ja glükoosamiini/glükosamiiniga ravi mõju. kondroitiinsulfaat. 

Pooled patsientidest võtsid valuvaigisteid/MSPVA-sid, neist 113 kasutasid ka glükoosamiini/kondroitiinsulfaati, samas kui 90 patsienti võtsid ainult glükoosamiini/kondroitiinsulfaati. 

Analgeetikume/mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid kasutanud patsientidel esinesid raskemad sümptomid ja struktuursed liigesekahjustused uuringu alguses ja haiguse halvenemine aja jooksul kui neil, kes neid ravimeid ei võtnud. Patsientidel, kes võtsid valuvaigisteid/MSPVA-sid ja glükoosamiinsulfaati, oli haiguse kulg kergem kui patsientidel, kes võtsid ainult valuvaigisteid/MSPVA-sid. Kahe aasta jooksul kaotasid valuvaigisteid/MSPVA-sid ja glükoosamiini/kondroitiinsulfaati kasutanud patsiendid liigesesektsioonis vähem kõhre mahtu kui need, kes võtsid ainult valuvaigisteid. Allikas

Kuidas kondroitiini ja glükoosamiini võtta? 

Ärge kasutage samaaegselt erinevaid kondroitiini/glükosamiini koostisi ilma arstiga nõu pidamata

 • Kindlasti konsulteerige oma arstiga enne mis tahes ravimite võtmine.
 • Võtke täpselt nii, nagu on pakendil või vastavalt teie juhistele. tervishoiutöötaja/apteeker.
 • Ärge ületage soovitatud annust.
 • Ärge kasutage erinevaid kondroitiini/glükosamiini preparaate korraga ilma arstiga nõu pidamata. Erinevate ühendite kombineeritud kasutamine suurendab üleannustamise riski.
 • Kui teil on operatsioon , hambaravi, lõpetage kondroitiini/glükosamiini võtmine vähemalt 2 nädalat ette.
 • Konsulteerige oma arstiga, kui seisund, mida te kondroitiini ja glükoosamiiniga ravite, selle toote kasutamise ajal ei parane või halveneb. 
 • Hoidke toatemperatuuril eemal niiskus- ja soojusallikatest.

 

Dosustamine ja manustamiskäik

Tüüpiline annus on üks kord päevas 1500 mg glükoosamiini ja 1200 mg kondroitiini

Tüüpiline annus on Soovitatav üks kord päevas:

 • 1500 mg glükoosamiinsulfaadi puhul;
 • 1200 mg kondroitiinsulfaadi jaoks.

Kehakaaluga alla 45 kg vähendatakse tavaliselt annust: 

 • 1000 mg glükoosamiinsulfaadi jaoks;
 • 800 mg kondroitiinsulfaadi jaoks. 

Patsientidele, kes on rasvunud või kaaluvad üle 90 kg, on soovitatav arutada optimaalset annust oma arstiga, kuna neil võib olla vaja oma taset tõsta ='_blank' rel='noopener'>glükoosamiin/kondroitiinsulfaat.

Ravi kestus pole veel kindlaks määratud. Ilmne paranemine (nt valusümptomite vähenemine) varieerub kolmest kuni kaheksa nädalani pärast ravimi võtmist. Mõned uuringud on näidanud sümptomite püsivat paranemist isegi pärast ravi katkestamist.

Üldiselt, kui valu kahe kuu pärast ei leevene, on vähe võimalusi edasiseks paranemiseks.

On väga kasulik pidada võtmise ajal oma sümptomaatiliste vaatluste päevikut. See võimaldab teil paremini hinnata liigeste liikuvuse ja valu taseme muutusi.

 

Oluline teave enne kondroitiini ja glükoosamiini võtmist

Mõned patsientide rühmad peaksid võtma kondroitiini/glükosamiini ainult hoolikas meditsiiniline järelevalve

Mõned patsientide rühmad peaksid toidulisandeid võtma ainult hoolika meditsiinilise järelevalve all või neid täielikult vältima:

 1. Diabeedihaiged peaksid kasutama sulfaadilisandeid glükoosamiini, kuid ainult hoolika meditsiinilise järelevalve all. Mõned uuringud näitavad, et glükoosamiinsulfaat võib suurendada insuliiniresistentsust.
 2. Karpide suhtes allergilised patsiendid peaksid konsulteerige enne glükoosamiinsulfaadi toidulisandite võtmist arstiga. Siiski ei piira karpide allergia tavaliselt glükoosamiinsulfaadi tarbimist, kuna glükoosamiinsulfaat saadakse kitiinist, samas kui karpide allergiat põhjustab enamasti valk.
 3. Lapsed ja naised, kes imetavad, rasedad või planeerivad rasestuda. Praegu pole piisavalt uuringuid, et teha kindlaks, kas glükoosamiini/kondroitiinsulfaadi lisamisel on väikelastele või lootele negatiivne mõju.
 4. Patsiendid, kes võtavad verd vedeldavaid ravimeid, sealhulgas igapäevast aspiriini, ei tohiks võtta kondroitiinsulfaati, kuna see võib põhjustada verejooksu.

Teadaolevalt mõjutavad mõned ravimid kondroitiini/glükosamiiniga (nt anisidioon, dikumarool, varfariin ja nende analoogid).

Küsige oma tervishoiutöötajalt või apteekrilt, kas seda toodet on astma korral ohutu kasutada.

 

Kondroitiin/glükosamiin ja võimalikud kõrvaltoimed bolshinstva-lyudej.jpg"}}' alt='Hond roitiin ja glükoosamiin on enamiku inimeste jaoks üldiselt ohutud'>

Need toidulisandid on enamiku inimeste jaoks üldiselt ohutud. Siiski on tõendeid selle kohta, et võimalikud kõrvaltoimed.

Pöörduge kiirabi poole, kui teil tekib  allergilise reaktsiooni tunnused: 

- nõgestõbi ;

- õhupuudus;

- näo, limaskestade turse.

 Ohutuks peetakse kondroprotektoreid kuni kaheks. aastat.

Sagedased kõrvaltoimed võivad hõlmata järgmist: iiveldus, kõhulahtisus, kõhukinnisus, kõhuvalu, gaasid, puhitus.

 

Meie ravimite võrdlustabel

 

 

Nimi

Glükoosamiini/kondroitiini annus

Täiendav koostis

Glükoosamiin, hüaluroon, kondroitiin, Msm, glükoosamiin-hüaluroonhape kondroitiin Msm, Solar0

Glükoosamiinhüaluroonhape kondroitiin Msm, Solgar, 120 tabletti 


glükoosamiinvesinikkloriid 1500mg, kondroitiinnaatriumsulfaat 1200mg 

Naatrium, kollageen, hüaluroonhape

Glükoosamiin ja kondroitiin, glükoosamiin & Kondroitiin, Now Foods

glükoosamiin ja kondroitiin, glükoosamiin ja amp; Kondroitiin, Now Foods, 240 tabletti -240-tabletok.html

glükoosamiinsulfaat – 1500 mg, kondroitiinsulfaat naatrium (veise kõhrest) – 1200 mg

naatrium, kaalium

Glükoosamiini kondroitiini kompleks, Puritan

Glükoosamiini kondroitiini kompleks, Puritan's Pride, 60 kapslit


https: //biotus.ua/gljukozamin-hondroitin-glucosamine-chondroitin-complex-puritan-s-pride-60-kapsul.html

Glükoosamiinsulfaadi kompleks, kondroitiinsulfaat – 1100 mg

C-vitamiin, mangaan. strong>

Glükoosamiin kondroitiin, glükoosamiin ja amp; Kondroitiin, Msm, Now Foods

glükoosamiin kondroitiin, glükoosamiin ja amp; Kondroitiin, Msm, Now Foods, vedelik, 473 ml hondroitin-now-foods-473ml.html

Glükoosamiin HCI – 750 mg, naatriumkondroitiinsulfaat (veise kõhrest) – 600 mg td>

 

KKK – korduma kippuvad küsimused:

Я слышала, что глюкозамин повышает холестерин. Это правда?

В Европе глюкозамин используется более 20 лет десятками тысяч людей. Как в предварительных, так и в последующих исследованиях химического состава крови не было никаких намеков на проблему, за исключением случайной биохимической чувствительности. Хотелось бы отметить, что многие люди, которые начинают принимать глюкозамин, начинают это в более поздние годы, когда уровни холестерина имеют тенденцию повышаться.

Может ли быть передозировка, если принимать глюкозамин и хондроитин в комплексе?

Не используйте различные составы хондроитина и глюкозамина одновременно без консультации с врачом. Принимая несколько препаратов сразу, вы очень рискуете получить дозу, значительно больше рекомендованной.

В какое время суток лучше всего принимать глюкозамин?

Подойдет любой момент дня. Одни  предпочитают принимать капсулы во время еды. Другие принимают капсулы натощак с одним или двумя стаканами воды. Вам не нужно делить капсулы на несколько приемов в течение дня, вы можете принимать их в один выбранный момент (2 глюкозамина, 2 хондроитина, 1-2 рыбьих жира)

Возможно ли получать глюкозамин естественным образом из пищи?

Хотя добавки глюкозамина сульфата часто производятся из раковин моллюсков, нет никаких естественных пищевых источников глюкозамина.

Sisu
 • Kondroprotektorid: mis need on?
 • Kondroprotektorid: millal kasutada?
 • Mis on glükoosamiin ja kondroitiin?
 • Kus leidub kondroitiini/glükoosamiini?
 • Vormid
 • Milline kuju on parim?
 • Tõhususe tõend
 • Kuidas kondroitiini ja glükoosamiini võtta?
 • Dosustamine ja manustamiskäik
 • Oluline teave enne kondroitiini ja glükoosamiini võtmist
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.