Facebook Pixel

Kas tasub saada "gluteenivabaks"?

Kas tasub saada "gluteenivabaks"?

Kas ma peaksin saama “gluteenivabaks”?

 Meil on väga hea meel tervisliku eluviisi praeguse populaarsuse üle, mis on tõesti väga lahe - iga päevaga üha rohkem allikaid, teavet, ressursse, sündmusi, kaupu, asutusi, kus saate lihtsalt „elada” tervislik eluviis.

 Tervisliku elu üheks põhikomponendiks on toitumine, on teada, et toidu kvaliteet mõjutab otseselt tervislikku seisundit ja igapäevast heaolu. olemine. Toiduga saab organism kätte kõik toitained, mida kasutatakse vitamiinide ja energiaga küllastamiseks. 

 Igaüks, kes hakkab toitumist jälgima,  pöörab tähelepanu toodete koostisele - soovitame hakata analüüsima toiduvaenlasi moekaimast gluteenist, mis see on, miks seda noritakse ja kas see on meile tõesti nii kahjulik.

  a “gluteen -vaba” kleebis kui tavaline toode – see on päris hea lahendus.

 Gluteen  (gluteen) on aminohapete rühm, terades leiduv valkude perekond , nagu nisu, rukis ja oder, aga ka toiduainetes, millele on paksendajana lisatud jahu, nagu kastmed, ketšupid ja erinevad valmistoidud.  Toiduvalmistamisel kasutatakse gluteeni liimina (sellepärast nimetatakse seda gluteeniks), et anda taignale keetmisel elastsus ja kuju.

GLUTEENI KAHJUD JA EELISED

& nbsp; vaenlane ja hakkab selle vastu aktiivselt võitlema, tabades peensoole seinu. Tagajärjed on kõige kohutavamad - nahalööve, kõhulahtisus, äge valu maos, puhitus, aneemia ja kiire väsimus. Samuti näitab statistika, et tundlikkus madala gluteeni suhtes mõjutab 0,5–13% inimestest. See haigus on aga üsna vastuoluline nähtus, mõned eksperdid usuvad, et see kõik on inimeste peades. Näiteks katsetati seda teooriat ühes uuringus 35 madala gluteeni suhtes tundliku inimese peal, kellele pakuti kahte tüüpi jahu – gluteenivaba ja nisujahu, ilma et oleks märgitud, millist sorti. Uuringu tulemus oli üllatav – kaks kolmandikku inimestest ei suutnud oma heaolu järgi kindlaks teha, kus jahu on gluteenivaba ja kus gluteeniga.

Seedesüsteem ainult inimestel, kellel on tsöliaakia ja tundlikkus madala gluteeni suhtes.

Gluteen satub kehasse ja kuumeneb, muutub kleepuvaks ja liimib kogu meie sees oleva toidumassi ning aeglustab selle vabanemist vitamiinide viimine kehasse – see on ülejäänud 99% inimestest ainus gluteeni oht.

Gluteeni olemasolevad eelised organismis – ilma gluteenita teeb keha seda ei saa piisavalt B- ja D-vitamiine, magneesiumi ja rauda

Kuid näiteks gluteenivabast dieedist on siiski kasu -

  1. Leevendab seedehäireid

  2. Vähendab ajuhaiguse põletikku

  3. Lisab energiat

  4. Salenemine

 GLUTEEN JA TOIT

Gluteenivaba dieedi säilitamiseks on soovitatav dieedist välja jätta järgmised toiduained -

Nisukliid ja -jahu.

Oder.

Rukis.

linnased ja õllepärm.

Nisuleib.

Pasta (nisupõhine).

Helves (kui pole märgitud gluteenivaba).

Küpsetamine.

Suupisted (kreekerid, müsli, röstitud pähklid, krõpsud, popkorn, kringlid).

Kastmed (soja, teriyaki, marinaad).

Kastmed (soja, teriyaki, marinaad).

p>

Ja kõige lihtsam viis gluteeni vältimine toidus on töötlemata, ühest koostisosast koosneva toidu söömine.

Gluteenivabad toidud –

Liha ja kala.

Munad.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.