Facebook Pixel

Ginkgo Biloba – energia, mälu ja meeleolu jaoks!

Ginkgo Biloba – energia, mälu ja meeleolu jaoks!

Hõlmikpuu on selle paljude tervisega seotud eeliste osas põhjalikult uuritud. Nende hulgas on põletikuvastane ja antioksüdantne toime, hõlmikpuu vastutab trombotsüütide moodustumise eest, parandab vereringet. On näidatud, et hõlmikpuu võtmise eelised hõlmavad ka aju kognitiivset funktsiooni, meeleolu paranemist, energia suurenemist, mälu paranemist ja selliste krooniliste haigustega seotud sümptomite vähenemist  astma, tähelepanupuudulikkuse hüperaktiivsuse häire (ADHD) ja dementsuse raviks.

Mis on Ginkgo Biloba?

Ginkgo Biloba (tuntud ka kui Salisburia adiantifolia) – looduslik ekstrakt, mis on saadud hiina hõlmikpuu lehtedest. Hõlmikpuu omadusi on aastakümneid uuritud Prantsusmaal, Saksamaal ja Hiinas. Kuigi Hiina taimne meditsiin on kasutanud nii kuivatatud hõlmikpuu lehti kui ka seemneid sadu aastaid, on tänapäeval osutunud tõhusaks kuivatatud rohelistest lehtedest ekstraheeritud hõlmikpuu standardiseeritud vedelekstrakt.

Vastavalt Hiina meditsiinile ja praeguste kliiniliste uuringute kohaselt on Ginkgo biloba ohutu, tõhus ja organismile äärmiselt kasulik, kuna sellel on organismile kaitsev toime mitokondriaalsete kahjustuste ja oksüdatiivse stressi eest. Hõlmikpuu on hiina taimses meditsiinis kasutatud juba ammustest aegadest erinevate haiguste, eriti mäluga seotud probleemide raviks.

Mis teeb hõlmikpuu nii tõhusaks? Ginkgo biloba ekstrakt sisaldab kahte põhikomponenti (flavonoidid ja terpenoidid), mis on tuntud oma tugevate antioksüdantsete omaduste poolest. Arvatakse, et need aitavad aeglaselt vähendada progresseeruvaid vanusega seotud haigusi, võidelda oksüdatiivse stressiga, mis tavaliselt süveneb eakatel inimestel.

Hõlmikpuud võivad võtta igas vanuses inimesed, kuid kõige tõhusamaid tulemusi on täheldatud inimesed vanuses 50-59 aastat. Uuringud on näidanud, et hõlmikpuu sisaldab  üle 40 komponendi. Kuid ravis aitavad neist ainult kaks: flavonoidid ja terpenoidid. Flavonoidid – taimsed antioksüdandid. Flavonoidid kaitsevad närvisüsteemi, südamelihaseid, veresooni ja võrkkesta kahjustuste eest. Terpenoidid  parandada verevoolu, laiendades veresooni ja suurendades vererakkude liikuvust.

Enamik hõlmikpuu eelistest on seotud ajutegevusega – keskendumisvõime ja mälu ning ka vaimne aktiivsus. Ameerika uuringute kohaselt on hõlmikpuu & nbsp; praegu kõige rohkem uuritud ja aktsepteeritud taimne ravim kognitiivsete häirete ja Alzheimeri tõve raviks.

11 Ginkgo Biloba tõestatud eelist

1. Suurendab keskendumisvõimet

Uuringud tõestavad, et hõlmikpuu võib suurendada keskendumisvõimet, kõrvaldada kognitiivsed düsfunktsioonid ja ravida väsimust. Ginkgo biloba võib aidata  tserebraalparalüüsi ravis  -  haigus, mida iseloomustavad krooniline madal keskendumisvõime, segasus, füüsilised piirangud, väsimus, peavalud ja meeleolu kõikumine.

2. Vähendab dementsuse riski ja võitleb Alzheimeri tõvega

Hõlmikpuu ei ole kindlasti otsese toimega ravim, kuid teadlased on näidanud, et hõlmikpuu aitab inimestel, kellel on kognitiivseid probleeme, sealhulgas Alzheimeri tõve all kannatavaid inimesi. haigus. Hõlmikpuu parandab kognitiivset funktsiooni ja mälu nii täiskasvanutel kui ka noortel, kuid on eriti tõhus vanusega seotud psüühikahäirete puhul.

Hõlmikpuu võib aidata inimestel taastuda ka krambihoogudest või traumaatilisest ajukahjustusest. Ekstraktina kasutatakse seda Hiinas laialdaselt ägeda isheemilise insuldi ravis. Pekingi Hiina Meditsiini Ülikooli teadlased teatasid, et hõlmikpuu ekstrakti võtmine avaldab kehale positiivset mõju neuroloogiliste häirete korral.

Teadlased on isegi tõestanud, et hõlmikpuu on tõhus täiendav ravi skisofreenia ja tõsiste vaimsete häiretega inimestele. häired. Samuti võib see parandada hulgiskleroosiga inimeste kognitiivseid funktsioone.

3. Aitab üle saada ärevusest ja depressioonist

Kui teil on krooniline stress, mis takistab teil normaalset elu elada, närvilisus, depressioon või meeleolumuutused, siis hõlmikpuu – see, kes saab sind aidata. Kuna hõlmikpuu mõjutab organismi võimet stressiteguritega toime tulla, neutraliseerib see kõrge stressihormoonide, nagu kortisool ja adrenaliin. Seda tuntakse ka kui adaptogeenset rohtu, mis on organismi loomulik abimees, mis aitab toime tulla ärevuse ja depressiooniga. Eriti tõhus inimestele, kellel on üldine ärevushäire (GAD) ja hooajaline depressioon, paanikahood ja sotsiaalfoobia.

4. Võitleb PMS-i sümptomitega

Uuringud on näidanud, et hõlmikpuu vähendab positiivselt PMS-i sümptomeid, sealhulgas meeleolumuutusi, peavalu, ärevust, väsimust ja lihasvalu. Sellel on kasulik mõju ka menopausis naiste meeleolule.

5. Aitab säilitada nägemist ja silmade tervist.

Hõlmikpuu omadused on nii laiad, et see parandab ka verevoolu silmamunadesse ja võitleb vabade radikaalide infiltratsiooniga, mis võib kahjustada sarvkesta ja võrkkesta. Ginkgo peetakse eriti tõhusaks vanemate inimeste jaoks, kuna selle kasutamine aitab säilitada nägemist ja vähendada ultraviolettkiirte negatiivset mõju silmakoobastele. Ginkgo vähendab tõhusalt kollatähni degeneratsiooni riski tänu oma võimele aktiveerida vereliistakuid ja vältida vabade radikaalide poolt põhjustatud läätse kahjustusi.

6. Aitab ennetada või ravida tähelepanupuudulikkuse ja hüperaktiivsuse häiret (ADHD)

On näidatud, et hõlmikpuu koos teiste ravimitega vähendab märkimisväärselt ADHD sümptomeid. Kuna hõlmikpuu võib parandada keskendumisvõimet, mälu ja ülesannete täitmist, võib see ka düsleksiaga inimeste sümptomeid vähendada. Kuigi hõlmikpuu mõju autismiga inimestele pole veel täielikult uuritud, on juba teada, et see on võimeline korrigeerima patsientide käitumist ja vähendama autismi sümptomeid.

7. Suurendab libiidot see võib aidata inimesi, kes kannatavad erektsioonihäirete all ja kellel on madal libiido. Ginkgo laiendab veresooni ja parandab verevoolu suguelundites, mis on kindlasti kasulik reproduktiivtervisele. On tõestatud, et hõlmikpuu ravib isegi antidepressantidest põhjustatud seksuaalhäireid.

8. Aitab peavalude ja migreeni vastu

Hõlmikpuu on loomulik ravi sagedaste peavalude korral, aitab vähendada hoogude sagedust   ja valusümptomeid, laiendab veresooni ja võitleb stressiga. Peavalude põhjuseks võivad olla stress, väsimus, allergiad, silmade ülepinge, alkoholi või narkootikumide tarbimine, madal veresuhkur, hormoonid, kõhukinnisus ja vähene toitumine. Ginkgo biloba regulaarne kasutamine kõrvaldab kõik need sümptomid ja aitab alandada vererõhku.

9. Vähendab astma sümptomeid

Ginkgo biloba ekstrakt võib vähendada astmaga seotud sümptomeid. Kuna see leevendab kõrvetisi, toimib antioksüdandina ja avaldab positiivset mõju närvisüsteemile, teatasid abisaajad pärast hõlmikpuu võtmist vähem hingamisprobleeme.

10. Aitab ravida hemorroidid

Hõlmikpuu aitab ka inimestel, kes kogevad kõiki hemorroidide valusaid sümptomeid, nagu punnid, valu ja verejooks, mis on tingitud suurenenud survest päraku ja pärasoole veenidele. Ginkgo aitab vähendada valu, leevendada kõrvetisi, mis omakorda aitab peatada hemorroidide verejooksu. Seega võib ginkgo bilobat pidada ka väga tõhusaks vahendiks hemorroidide vastu.

11. Võitleb fibromüalgiaga

Hõlmikpuu koos koensüüm Q10-ga parandab fibromüalgia ehk närvisüsteemi häire diagnoosiga patsientide seisundit. Fibromüalgia on laialt levinud lihashaigus, millega kaasnevad tavaliselt väsimus ja peavalud ning unehäired, ärevus ja depressioon.

Hõlmikpuu soovitatav annus

Hõlmikpuu efektiivsus biloba on annusest sõltuv, nii et mida rohkem võtate, seda parem on tulemus, kuid soovitatav on järgida ettenähtud ööpäevast annust. Sõltuvalt keha seisundist võib annus olla vahemikus 40 kuni 300 milligrammi päevas. Mõned patsiendid on täheldanud valusümptomite ja närvilisuse vähenemist 40 mg päevas manustamisel, samas kui teised on täheldanud kognitiivset paranemist annusega 120 mg päevas. Täiskasvanutele ja eakatele annab suurem annus paremaid tulemusi, nagu ka need, kes kannatavad hormonaalse tasakaalutuse, kõrvetiste, kognitiivsete häirete ja meeleolumuutuste all.

Hõlmikpuu on saadaval kapslite, tablettide ja vedelikuna. ekstrakti või kuivatatud lehti.

Sõltuvalt teie tervislikust seisundist on soovitatav annus:

  • Mälu probleemid ja Alzheimeri tõbi: 120–240 mg päevas jagatud annustena (sisaldab 24–32% flavonoide ja 6–12% terpenoide).
  • Madal keskendumisvõime või väsimus (nagu ADHD, depressioon, meeleolumuutused): 120 - 240 milligrammi päevas.
  • Põletikud ja vererõhuhäired (astma, PMS, valu, väsimus, fibromüalgia: 120-240 milligrammi päevas.
  • Ei soovitata lastele.

Kui kiiresti võin tulemusi oodata? Ginkgo biloba hakkab toime avalduma pärast 4-6 nädala möödumist ravimi võtmisest et. Paranemine on märgatav peaaegu kohe, aga põletiku korral tulemuse nägemiseks tuleb juua ravimikuur.' width='290' />

Hõlmikpuu koostoimed teiste ravimitega

Kuigi hõlmikpuud peetakse väga ohutuks ja see ei põhjusta tõenäoliselt kõrvaltoimeid, nagu ka teisi taimseid ravimeid, tasub siiski järgida mõningaid ettevaatusabinõusid. Harvadel juhtudel on verejooksu täheldatud vähesel protsendil ginkgo biloba’t kasutavatest patsientidest, kuna hõlmikpuu ekstrakt  võib interakteeruda antikoagulantide ja trombotsüütide agregatsiooni vastaste ainetega.

Kuna tänapäeval on alternatiivsed ravimeetodid populaarsust kogumas, võtavad paljud patsiendid taimseid ravimeid, arsti vastuvõtul ei arutata nende tarbimist ja annust. Uuringud näitavad   et kuni 70% patsientidest ei mainitagi eneseravist  fütopreparaatidega arsti vastuvõtul, isegi kui nad põevad raskeid haigusi või valmistuvad operatsioonideks.

Soovitame ettekirjutusi mitte unarusse jätta. arstide soovitusi ja järgige ravimtaimede võtmisel soovitatud annuseid ning teavitage oma arsti, kui te võtate neid, võitlete raske haigusega või valmistute operatsiooniks. See aitab vältida soovimatuid tagajärgi.

Sisu
  • Mis on Ginkgo Biloba?
  • 11 Ginkgo Biloba tõestatud eelist
  • Hõlmikpuu soovitatav annus
  • Sõltuvalt teie tervislikust seisundist on soovitatav annus:
  • Hõlmikpuu koostoimed teiste ravimitega
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.