Facebook Pixel

Ginkgo biloba – peaaegu surematuse saavutanud taim

Гинкго билоба

Hõlmikpuud (tuntud ka kui neiukarvapuu) leidub sageli puiesteedel ja linnaparkides üle kogu maailma Hiinast Ameerikani. See kõrge lehvikukujuliste lehtede võraga ilus puu on vastupidav putukatele, seentele, viirustele, reostusele ja isegi tuumakiirgusele. Hõlmikpuu oli ainus taim, mis Hiroshima aatomipommitamise üle elas. See on eksisteerinud ilma muudatusteta 350 miljonit aastat (alates dinosauruste ajast) ja Charles Darwin nimetas seda "elusaks fossiiliks".

Lugu imelisest puust

Sõna hõlmikpuu pärineb hiinakeelsest sõnast yinxing, mis tähendab "hõbedane aprikoos". Inglismaal kutsutakse teda neiusõnajalaks, kuna lehed on sarnased kohaliku neiusõnajalaga. Hiinas kasvatatakse hõlmikpuud hekina, et varustada lehti Lääne ravimtaime jaoks. See on maailmas enimmüüdud ja enim uuritud taimeekstrakt. Sajad kliinilised uuringud on uurinud mitmesuguseid omadusi, alates selle antioksüdantsetest omadustest kuni selle mõjuni erektsioonihäiretele.

Mõned ginkgo biloba isendid võivad elada üle 3000 aasta. 

Hõlmikpuu igavene noorus

B Viimastel aastatel on palju tähelepanu pööratud vanuse mõju uurimisele taimede molekulaarstruktuurile. Selle tulemusena on teadlased tuvastanud teatud mustrid, mis võimaldavad mõnel taimel, eriti hõlmikpuul, elada sadu või isegi tuhandeid aastaid. Viidi läbi teaduslik eksperiment, mis paljastas nende mustrite geneetilised tõendid. 

"Taimede vaiketingimus on surematus" - ütleb Walesi Aberystwythi ülikooli bioloog Howard Thomas. See järeldus tehti pärast kasvurõngaste uurimist kogu taime eluea jooksul. Bioloogid tegid Hiinas 34 hõlmikpuust õhukesed sisemised lõigud. Ja mida nad leidsid? Järeldused olid lihtsalt hämmastavad: taimede kasvu ja arengu dünaamika ei muutunud isegi noorelt ega ka vanas eas. 

Allikas

Hõlmikpuu stressitaluvus

Hõlmikpuu tugevus, vastupidavus ja pikaealisus on inimeste omadused on tuhandeid aastaid hinnanud

Lisaks geneetilistele teguritele on erinevad stressifaktorid (putukad, parasiidid, niiskusepuudus) võib mõjutada taime elukvaliteeti. Kuidas hõlmikpuu sellele elu jooksul reageerib? Bioloogid on põhjalikult uurinud hõlmikpuu flavonoide, mis mängivad olulist rolli taimede ainevahetuses, osalevad fotosünteesis, ligniini ja suberiini moodustumisel, kaitsvate ainetena taimede patogeneesis, osalevad seemnete idanemisprotsesside reguleerimises, aga ka rakus. surm.

Pärast üksikasjalikku uuringut jõudsid teadlased järeldusele, et nad ei leidnud hõlmikpuu flavonoidide bioloogilises aktiivsuses mingeid erinevusi. erinevas vanuses. See viitab sellele, et hõlmikpuu stressikindlus väliste keskkonnategurite suhtes ei muutu kogu taime eluea jooksul. 

See on hämmastav võime, mis on aidanud hõlmikpuul tervena kasvada tuhandeid aastaid. "Sa ei pea muretsema vananemise pärast – see on midagi, millest inimestel on raske aru saada," ütleb taimefüsioloog Sergi Munne-Bosch Barcelona ülikoolist. "Vananemine pole selle liigi jaoks probleem" – ütleb ta. "Suurim probleem, millega nad peavad tegelema, on stress." Teadlaste sõnul jätkavad nad hõlmikpuude mutatsioonimäära uurimist ja vananemismehhanismide uurimist. Allikas

Arvestades seda vastupidavust ja vastupidavuse tõttu pole üllatav, et inimesed on hõlmikpuule neid omadusi pikka aega varustanud. Traditsioonilises hiina meditsiinis on hõlmikpuu lehti ja vilju kasutatud 5000 aastat, et "ajule kasu tuua" ning ravida haigusi, mis ulatuvad astmast ja köhast külmavärinate, seedehäirete ja pohmellini.

Ginkgo biloba on maailma populaarseim taim

Hõlmikpuu ekstrakt on maailmas neljas enimmüüdud toidulisand

Hõlmikpuu on üks maailma populaarsemaid ravimtaime täiendab lisaaineid, mida on kasutatud põlvkondade kaupa. 2000. aastate alguses koostatud statistika kohaselt oli hõlmikpuu ekstrakt USA-s enimmüüdud ravim neljas ja praegu võtab seda seal nädalas ligikaudu 4,5 miljonit inimest. Saksamaal näiteks on hõlmikpuu ametlikult kaasatud ravirežiimidesse mitmed haigusseisundid, kõige sagedamini need, mis on seotud dementsuse sümptomitega, nagu mälukaotus ja üldine vaimse teravuse kaotus.

Allikas

 

 

Ginkgo Biloba eelised ja selle mõju kehale

Sajad teaduslikud uuringud on tõestanud hõlmikpuu tõhusust erinevate haiguste ravi

Hõlmikpuu peamiseks mõjupiirkonnaks on tema mõju vereringesüsteemile. Uuringud näitavad, et hõlmikpuu võib samuti laiendada veresooni, eriti ajus ja perifeersetes organites. Arvatakse, et hõlmikpuu kasulik mõju on tingitud paranenud vereringest, mis tagab toitainete tugevama voolu organitesse või rakkudesse. 

B Ühes uuringus nõustus rühm vabatahtlikke hõlmikpuu toidulisandi võtmise ajal jälgima oma vereringet, pulssi ja vererõhku. Teadlased märkisid, et verevool oli aktiivse ravi ajal oluliselt suurem, samal ajal kui vererõhk jäi muutumatuks. Need leiud toetavad teooriat, mille kohaselt hõlmikpuu peamine toimeviis on suurendada kehas ringlevate toitainete hulka ilma südamelihast mõjutamata. 

Allikas

 

 

Hõlmikpuu mõju vaimsele teravusele ja kognitiivsetele võimetele

Hõlmikpuu preparaatidel on märkimisväärne mõju mälule, keskendumisvõimele, reaktsioonikiirusele.

Hõlmikpuule viidatakse mõnikord kui "kognitiivsele võimendajale". Seda toetab laialdaselt uuritud ravimi mõju tunnetusvõimele, mis paljudel inimestel pärast hõlmikpuu võtmist oluliselt paraneb. 

Katsed, mis kinnitavad seost hõlmikpuu annuse ja kognitiivsete funktsioonide vahel paranemine

 1. Ühes uuringus patsiendid olid kolm annust päevas või 40 mg hõlmikpuu või platseebot. 12 nädala pärast viisid vabatahtlikud läbi mitmesuguseid katseid, mille eesmärk oli mõõta nende kognitiivset funktsiooni. Uurijad teatasid, et lõpuks näitas hõlmikpuu ekstrakti võtnud rühm "ravimi märgatavat kasulikku mõju nende kognitiivsele funktsioonile" võrreldes platseeborühmaga.Allikas
 2. Teise katse eesmärk oli konkreetselt hinnata hõlmikpuu mõju tunnetusele annuse funktsioonina. Osalejad said 120 mg, 240 mg või 360 mg hõlmikpuu ekstrakti, seejärel testiti neid uuesti järgmise kuue tunni jooksul. Nad teatasid "mitmest olulistest muutustest jõudlusskoorides", kusjuures "kõige silmatorkavam jõudlus" oli alates 240 mg või rohkem. Näib, et see kasulik mõju hakkas ilmnema alles paar tundi pärast esmast manustamist ja mõju jätkus ka pärast katse 6 tunni künnist.
 3.  Seda tööd laiendas veelgi teine teadlaste rühm, kes andsid kas ühekordsed päevased annused või mitu annust kogu päeva jooksul. See tähendas, et erinevad vabatahtlikud said erinevas koguses toimeainet. Psühhomeetrilised testid viidi läbi regulaarselt üheteistkümne tunni jooksul pärast esimest annust. Seejärel analüüsisid eksperdid andmeid, et näha, milline on erinevate ajastuste ja annuste mõju testitulemustele. Osalejate poolt näidatud kõige ilmsemad parandused olid seotud mäluga ja nad leidsid, et see toime oli annusest sõltuv. Samuti märkisid nad, et vanemad inimesed saavad rohkem kasu kui nooremad. Allikas
 4. Teises uuringus hinnati kolme osalejarühma mõju, kes võtsid kas platseebot või 240 mg või 600 mg hõlmikpuu vaid tund enne testimist. Kui platseeborühmas ei täheldatud paranemist (nagu võis eeldada), siis 600 mg hõlmikpuu rühmas nähti tulemusi, mis olid "oluliselt paranenud". Need uuringud rõhutavad tõsiasja, et hõlmikpuu mõju näib olevat annusest sõltuv. Kõrgemad hõlmikpuu kontsentratsioonid toovad kaasa suuremaid parandusi, eriti lühiajaliselt. Teisest küljest, piisava kannatlikkusega võivad isegi mõõdukamad annused avaldada kasulikku mõju pärast nelja kuni kuuenädalast ravi. Allikas

Ginkgo biloba dementsuse ravis

Teaduslikult tõestatud seos hõlmikpuu kasutamise ja dementsuse sümptomite vahel

Dementsus on otseselt seotud kognitiivse langusega ja uuringud näitavad, et nende sümptomite peamine põhjus tuleneb aju vereringe vähenemisest. ühes suurimas uuringus, hõlmikpuu mõju dementsusele, kaasati umbes 1200 patsienti, kes võtavad iga päev hõlmikpuu ekstrakti. Uuring näitas, et toimeainel kulus esimeste positiivse mõju märkide ilmumiseks aega. Kuid umbes nelja kuni kuue nädala pärast hakkasid märgatavad paranemised. Teadlased märkisid mälu, keskendumisvõime ja reaktsiooniaja paranemist. 25% uuritavatest leiti ka dementsuse kognitiivsete sümptomite paranemist. Allikas

Hõlmikpuu kasutamise ja dementsuse sümptomite vahelist seost uuriti metaanalüüsi meetodi abil, mis hõlmab paljude varasemate katsetulemuste võrdlemist ühiste mustrite leidmiseks.

Teadlased jõudsid järeldusele: "Ginkgo biloba näib olevat kasulik ja mõistlik täiendav ravim dementsuse ja Alzheimeri tõve raviks." Võib-olla on see põhjus, miks Saksamaa tervishoiuamet on hõlmikpuu ekstrakti alates 2004. aastast heaks kiitnud primaarse degeneratiivse dementsuse raviskeemina.

Hõlmikpuu ekstrakti kasutamine südame-veresoonkonna haiguste ravis Hõlmikpuul on positiivne  mõju veresoontele ja vähendab ateroskleroosi riski

Südame-veresoonkonna haigus (CVD) on üldine termin haigusseisundite kohta, mis mõjutavad süda või veresooned. Seda seostatakse tavaliselt rasvade ladestumise arterites (ateroskleroos) ja verehüüvete tekkeriski suurenemisega. See võib olla tingitud ka arterite kahjustusest sellistes elundites nagu aju, süda, neerud ja silmad. Südame-veresoonkonna haigused on maailmas üks peamisi surma- ja puude põhjuseid.

Rasketel juhtudel võib veri muutuda raskesti veresoontest läbitavaks. , muutub viskoossemaks, & nbsp; ja see võib põhjustada südameinfarkti või insuldi. Nagu me juba teame, on hõlmikpuu tuntud oma võime tõttu mõjutada vere viskoossust. Seetõttu teadlased mõtlesid: kas hõlmikpuu võib mõjutada teatud riskitegureid, mis on seotud ateroskleroosi algusega. ? Nende uuringud näitavad, et inimese veresoontest võetud rakud vähendasid pärast kokkupuudet hõlmikpuuga nende "kleepuvust". See tähendab, et ravimi kasutamisel väheneb oluliselt veresoonte kolesteroolinaastude naastude tekke tõenäosus, vähendades seeläbi trombide tekke tõenäosust. Uuringus jõuti järeldusele, et "Ginkgo biloba võib avaldada potentsiaalset mõju ateroskleroosi kliinilisele haigusele." Allikas

Hõlmikpuu ekstrakt ja Raynaud tõbi 

Hõlmikpuu mõju vereringesüsteemile aitab leevendada Raynaudi tõve sümptomeid

Raynaud tõbi põhjustab patsiendi teatud kehapiirkondades, nagu sõrmed ja varbad, külma temperatuuri või stressi tõttu tuimust ja külma. Raynaudi tõve korral ahenevad nahka verega varustavad arterid, mis piirab verevoolu kahjustatud piirkondadesse. ja põhjustada vasospasmi. Raynaudi ravi sõltub Raynaud tõve raskusastmest ja sellest, kas teil on muid haigusi. Enamiku inimeste jaoks ei põhjusta Raynaud tõbi puuet, kuid see võib mõjutada elukvaliteeti. Viimastel aastatel on üha rohkem tõendeid selle kohta, et hõlmikpuu mõju vereringesüsteemile võib mängida rolli Raynaud tõve all kannatavatel inimestel esinevate ebameeldivate sümptomite leevendamisel. Teadlased jälgisid ühes uuringus kahte Raynaud'ga patsientide rühma (üks rühm võttis hõlmikpuu, teine platseebo kümne nädala jooksul). Vabatahtlikel paluti pidada kogetud krambihoogude kohta logi. Kuigi katse ajal ei märgatud muutusi rünnakute raskusastmes ega kestuses, langes nende sagedus järsult. Hõlmikpuu toidulisandeid võtvatel osalejatel vähenes testi ajal sümptomite intensiivsus keskmiselt 56%. See on uskumatu paranemine ja peaks andma Raynaudi põdejatele lootust, et sobiv ravi võib olla kohe nurga taga. Allikas

Hõlmikpuu ja premenstruaalne sündroom

Teaduslikud katsed tõestavad hõlmikpuu efektiivsust PMS-i sümptomite raskuse vähendamisel

Mõned eksperdid usuvad, et Ginkgo biloba võib mõjutada PMS-i sümptomeid, muutes vere konsistentsi ja selle vereringet. Näiteks Teerani teadlased uurisid 90 naist, kes võtsid hõlmikpuu või platseebot. Ravimigrupp võttis 40 mg hõlmikpuud kolm korda päevas alates menstruaaltsükli 16. päevast kuni järgmise tsükli 5. päevani. Kõigil vabatahtlikel paluti pidada arvestust oma PMS-i sümptomite kohta. Hõlmikpuu rühmas teatati sümptomite paranemisest 24%, platseebot võtnute seas aga 9%. Isegi kui platseeboefekt välja jätta, näitavad selle katse tulemused, et hõlmikpuu võib olla kasulik eesmärk vähendada PMS-i sümptomite raskust. Allikas

Hõlmikpuu ekstrakti mõju depressiivsetele sümptomitele

Hõlmikpuul on märkimisväärne antidepressantne toime

Erineva raskusastmega veresoonte puudulikkusega patsiendid märkisid ka hõlmikpuu ekstrakti võtmisel meeleolu paranemist. See on tekitanud huvi selle kasutamise vastu depressiooni ravis, eriti eakatel. On palju tõendeid selle kohta, et ravim tõhustab teisi depressiooniravi ja sageli isegi takistab ravimiravi vajadust kergete depressioonijuhtude korral. Hoolimata asjaolust, et suurimat positiivset mõju on täheldatud eakatel patsientidel, on hõlmikpuu antidepressiivse toime kohta palju näiteid alla viiekümneaastastel patsientidel.

 

Hõlmikpuu antioksüdantsed omadused

Hõlmikpuu ekstrakt võitleb vabade radikaalidega ja sellel on kehale võimas antioksüdantne toime

Ebastabiilsed hapnikumolekulid võivad sageli tekkida meie keharakkude loomuliku lagunemise käigus või need võivad tekkida vastusena välisteguritele ja saasteainetele. Need ebastabiilsed molekulid, mida nimetatakse vabadeks radikaalideks, võivad kahjustada rakke ja rakkude struktuure. Vabad radikaalid võivad nõrgendada ka arterite seinu, põhjustades rasvade ladestumist, mis võib põhjustada haigusi. Antioksüdandina võitleb ginkgo biloba vabade radikaalidega ja parandab molekulaarseid kahjustusi. 

 • Hõlmikpuu sisaldab üle 60 aktiivse ühendi, millest olulisemad on antioksüdantsed flavonoidid nagu kvertsetiin ja kaempferool. Neid ühendeid saab tuvastada uriinis pärast hõlmikpuu ekstrakti võtmist.
 • Mitmed uuringud näitavad et antioksüdandid võivad mängida olulist rolli südamehaiguste, vähi ja muude haiguste ennetamisel või edasilükkamisel. Antioksüdandid võivad isegi peatada rakukahjustused, aeglustades seeläbi keha vananemisprotsessi. Allikas
 • Näiteks kliinilises uuringus, milles osales 45 glaukoomiga inimest, ginkgoga toidulisand biloba vähendas veresoonte oksüdatiivseid kahjustusi, mis parandab võrkkesta verevoolu. Allikas

Ginkgo biloba – kasutamine erektsioonihäirete raviks

Hõlmikpuu parandab vereringet suguelundites ja vähendab erektsioonihäirete sümptomeid

Meeste impotentsuse üks põhjusi on ebapiisav vereringe ja peenise läbimise halvenemine, mis on sageli ateroskleroosi tagajärg. Kuna hõlmikpuu suurendab verevoolu, on leitud, et see aitab pärast kuuekuulist kasutamist umbes viiskümmend protsenti patsientidest. Allikas

 

 

Hõlmikpuu ekstrakti koostised

Neile, kellel on raske neelake alla kapslid või tabletid, on hõlmikpuu vedelaid vorme

 • Standardeeritud taimeekstraktid mis sisaldab 24–32% flavonoide (tuntud ka kui flavonoidglükosiidid või heterosiidid) ja 6–12% terpenoide (triterpeenlaktoonid) 
 • Kapslid 
 • Pilled 
 • Vedelad ekstraktid (n tinktuurid, vedelad ekstraktid ja glütseriidid) 
 • Kuivatatud leht tee jaoks

 

Kuidas leida õiget annust?

Hõlmikpuu annus sõltub paljudest teguritest, nagu vanus, kaal, sugu, haiguslugu, füüsiline aktiivsus.></p><p> </p><ul><li><span>Kindlasti pidage nõu oma arstiga enne ginkgo biloba ekstrakti võtmist. Ravimil on mõned kõrvaltoimed, see võib olla vastuolus ka teatud ravimitega ja selle annus sõltub otseselt paljudest teguritest (tervis, vanus, sugu, haiguslugu jne).</span></li><li><span>Enamik senistest teadusuuringutest on näidanud positiivseid tulemusi annuste vahemikus 120–600 mg.</span></li><li><span>Hõlmikpuu ei ole lastele soovitatav. </span></li><li> <span>Sõltumata määratud annusest on seedetrakti kõrvaltoimete vältimiseks soovitatav alustada hõlmikpuu kasutamist minimaalse annusega, mis ei ületa 120 mg päevas. Seejärel suurendage annust järk-järgult vajaliku tasemeni. Annus võib varieeruda sõltuvalt konkreetsest kasutatavast koostisest. <a title=Allikas

 

Ettevaatusabinõud

Toores hõlmikpuu ja selle viljad võivad olla mürgised. Samuti võib selle ekstrakt interakteeruda teiste ravimitega

 Maitsetaimede kasutamine on ajaproovitud lähenemine organismi tugevdamisele ja haiguste ravile. . Siiski võivad ravimtaimed põhjustada kõrvaltoimeid ja suhelda teiste ravimtaimede, toidulisandite või ravimitega. Nendel põhjustel tuleks ravimtaimi võtta ettevaatlikult ja botaanika meditsiini erialal kvalifitseeritud arsti järelevalve all. 

 1. Hõlmikpuul on tavaliselt vähe kõrvalmõjusid. Mõnel juhul on inimesed teatanud maoärritusest, peavaludest, nahareaktsioonidest ja pearinglusest. Hõlmikpuu võtvatel inimestel on teatatud sisemisest verejooksust. Ei ole selge, kas verejooks oli tingitud hõlmikpuust või mõnest muust põhjusest, näiteks hõlmikpuu ja verd vedeldavate ravimite kombinatsioonist. Enne hõlmikpuu võtmist küsige oma arstilt, kas te võtate ka verevedeldajaid. 
 2. Lõpetage hõlmikpuu võtmine 1-2 nädalat enne operatsiooni või hambaravi verejooksu ohu tõttu. Rääkige alati oma arstile või hambaarstile, et võtate hõlmikpuu. 
 3. Inimesed, kellel on hõlmikpuu. epilepsia ei tohiks võtta hõlmikpuu, sest see võib põhjustada krampe. 
 4. Rasedad ja imetavad naised naised ei tohiks hõlmikpuud võtta. 
 5. Diabeedihaiged peaksid enne oma arstiga nõu pidama hõlmikpuu võtmine. 
 6. Ärge kunagi sööge tooreid taimeosi. Need võivad sisaldada ohtlikus koguses mürgiseid kemikaale, mida leidub taime seemnetes ja mujal. Need kemikaalid võivad põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone.

 

Meie Ginkgo Biloba koostised lühidalt

  

Vorm ja maht

Esimeses portsjonis

Ginkgo Biloba Super, Ginkgo, SOLGAR

120 kapslit 


Hõlmikpuu ekstrakt 50:1 (leht) – 60mg, toores hõlmikpuu (leht) – 30mg

Ginkgo Biloba, Ginkgo , DOCTOR'S BEST

120 kapslit

Hõlmikpuu ekstrakt ( lehed 120 mg, flavoonglükosiidid 28,8 mg, terpeenlaktoonid 7,2 mg

Ginkgo Biloba, Ginkgo Biloba, PURITAN'S PRIDE

200 kapslit, standardne ekstrakt

Hõlmikpuu lehtede ekstrakt – 120mg (24% hõlmikpuu flavoonglükosiide 28mg)

Hõlmikpuu, vedel ekstrakt, hõlmikpuu, HERB PHARM

30 ml

Hõlmikpuu lehtede ekstrakt 660 mg, portsjon suurus 0,7 ml

 

Levinud küsimused ja vastused

 • Küsimus: Kas hõlmikpuu ekstrakti võtmine aitab vältida trombide teket?
  • Vastus: Ginkgo biloba aitab säilitada ja parandada vereringet veresoontes kogu kehas – kätes, jalgades, ajus, siseorganites. Kuid igal juhul peate enne ravimi võtmist konsulteerima oma arstiga. Hõlmikpuul on mitmeid piiranguid ja see võib reageerida ka teiste ravimitega. Samuti on väga oluline valida õige annus, samuti on parem arutada seda oma arstiga.
 • Küsimus:> Kas vastab tõele, et ginkgo biloba võtmine suurendab libiidot?
  • Vastus: Hõlmikpuu parandab vereringet ja võib seega parandada seksuaalfunktsiooni, kuigi otseseid teaduslikke tõendeid hõlmikpuu ja seksuaaliha taseme vahelise seose kohta puuduvad. Ravim võib olla kasulik erektsioonihäirete ravis, kuid igal juhul tuleks seda arstiga arutada. 
 • Küsimus : Mul on tulemas eksamid ja ma tahan hakata võtma midagi mälu ja keskendumisvõime parandamiseks. Kas oskate öelda, kui kiiresti hõlmikpuu tööle hakkab?
  • Vastus: Hõlmikpuu ei ole võluvits , kuigi sellel on palju positiivseid mõjusid. Peate olema valmis selleks, et vastuvõtu mõju võib ilmneda & nbsp; nii mõne päeva jooksul kui ka alles kuue nädala pärast pärast ravi algust. Saate arutada oma  arsti annuse järgi ja ta võib soovitada jagada päevane annus päeva jooksul mitmeks annuseks, et saavutada kiirem efekt. Kuid ärge tehke seda ise, kuna õige annus on rangelt individuaalne ja sõltub paljudest teguritest.

KKK – korduma kippuvad küsimused:

Поможет ли прием экстракта гинкго предотвратить образование тромбов?

Гинкго билоба помогает поддерживать и улучшает кровообращение в сосудах во всем теле – в руках, ногах, мозге, внутренних органах. Однако в любом случае вы должны проконсультироваться с врачом перед началом приема препарата. У гинкго есть ряд ограничений и также он может вступать в реакцию с другими препаратами. Также очень важно правильно подобрать дозировку, а это тоже лучше обсудить с врачом.

Это правда что прием гинкго билоба повышает либидо?

Гинкго улучшает кровообращение и тем самым может улучшить сексуальную функцию, хотя и нет прямых научных доказательств взаимосвязи гинкго и уровня сексуального влечения. Препарат может быть полезным в лечении эректильной дисфункции, но в любом случае это нужно обсудить с врачом. 

У меня на носу экзамены я хочу что-то начать принимать для улучшения памяти и концентрации. Подскажите, как быстро начнет действовать гинкго?

Гинкго это не волшебная палочка, хотя и обладает многими положительными эффектами. Вы должны быть готовы к тому, что эффект от приема может появиться  как в течение нескольких дней так и только лишь после шести недель после начала приема. Вы можете обсудить с вашим  доктором дозировку и возможно, он порекомендует разбить вам суточную дозировку на несколько приемов в течение дня для достижения более быстрого эффекта. Но не делайте это самостоятельно, так как правильная дозировка строго индивидуальна и зависит от многих факторов. 

 

Sisu
 • Lugu imelisest puust
 • Hõlmikpuu igavene noorus
 • Hõlmikpuu stressitaluvus
 • Ginkgo biloba on maailma populaarseim taim
 • Ginkgo Biloba eelised ja selle mõju kehale
 • Hõlmikpuu mõju vaimsele teravusele ja kognitiivsetele võimetele
 • Ginkgo biloba dementsuse ravis
 • Hõlmikpuu ekstrakti kasutamine südame-veresoonkonna haiguste ravis
 • Hõlmikpuu ekstrakt ja Raynaud tõbi
 • Hõlmikpuu ja premenstruaalne sündroom
 • Hõlmikpuu ekstrakti mõju depressiivsetele sümptomitele
 • Hõlmikpuu antioksüdantsed omadused
 • Ginkgo biloba – kasutamine erektsioonihäirete raviks
 • Hõlmikpuu ekstrakti koostised
 • Kuidas leida õiget annust?
 • Ettevaatusabinõud
 • Meie Ginkgo Biloba koostised lühidalt
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.