Facebook Pixel

Hericium erinaceus: maitsev immunostimulant

Hericium erinaceus: maitsev immunostimulant

Maitsev delikatess, võimas antioksüdant, metsafauna särav esindaja – murakakammseene kasulikud omadused on lugematud. Seeneriigi haruldast esindajat kasutatakse aktiivselt erinevate roogade valmistamiseks, aga ka toidulisandite tootmiseks. See on võimas immunostimulant, mida kasutatakse ohtlike haiguste, nagu vähk ja Alzheimeri tõbi, kompleksseks raviks. Millised muud kasulikud omadused neil ebatavalistel seentel on?

Metsa mereannid

Looduses on harilik hericium erinaceus üsna haruldane. Ta kasvab soojas ja niiskes kliimas lehtpuude tüvedel, eelistades kaske, tamme või pööki. Seeni leidub Krimmis, Amuuri piirkonnas (Venemaa), Hiina põhjaosas Kaukaasias. Viljahooaeg algab augustis ja lõpeb oktoobris. Harjassiilil on suurepärane maitse, seetõttu kasutatakse teda erinevate roogade valmistamisel.

Seda seent süüakse tavaliselt praetult või keedetult: sellest valmistatakse suppe, kastmeid, pirukatäidiseid, lisandeid. Kui tavalisi seeni nimetatakse sageli metsalihaks, siis murakat võib julgelt nimetada "metsa mereanniks", sest maitselt meenutab see krevetti, krabi või homaari. Oma ebatavalise maitse tõttu on seeni idas väga hinnatud ja seda leidub sageli Aasia restoranide menüüs.

Kasulikud omadused

Samas ei tunta kammmurakat mitte ainult oma ebatavalise maitse pärast. Seenel on palju kasulikke omadusi. See on suurepärane immunostimulant, mis alandab vere kolesteroolitaset ja millel on põletikuvastased omadused. Idas kasutatakse hericium erinaceust närvirakkude taastamiseks ja ka antiseptikuna. Toidulisandina kasutatakse seent skleroosi, dementsuse, depressiooni, Alzheimeri tõve ennetamiseks.

Jaapanis arvatakse, et Hericium erinaceus’e pidev kasutamine toidus aitab ravida või ennetada gastriiti. Seenel on ka vähivastased omadused, seetõttu kasutatakse seda aktiivselt leukeemia, hea- ja pahaloomuliste kasvajate kompleksravis. Metsik kammsiilik on kantud punasesse raamatusse. Selle väärtus turul on väga kõrge. Nüüd kasvatatakse seeni Prantsusmaal, Hiinas, Jaapanis, kuid kunstlikult kasvatatud seened on vähem kasulikud ja on palju odavamad kui looduslikud.Hiinas, kus seda kasutatakse mitte ainult toiduvalmistamisel, vaid ka rahvameditsiinis. Sisaldab ju kammmurakaid aineid, millel on kasvajavastane toime: heritsenoone, beeta-D-glükaane, tsüataani derivaate, provitamiini D, erinatsiine.

Hiinlased usuvad, et nende seente söömine aitab toita aju ja tugevdab intuitsiooni. . Neid kasutatakse mitmesuguste haiguste raviks: gastriit, maohaavandid, leukeemia, söögitoruvähk. Idas Siil peetakse immunokorrektsiooni vahendiks, antidepressandiks, närvilõpmete kasvu stimulaatoriks, ärevust leevendavaks ravimiks.

Kliinilised uuringud on näidanud, et Hericium erinaceus on efektiivne hea- ja pahaloomuliste kasvajate ravis: müoomid, fibroidid, adenoomid, tsüstid, maksavähk, kopsud, mao-, söögitoru- ja rinnavähk. Onkoloogiliste haiguste puhul täheldati paranemist: kasvajad muutusid väiksemaks ja mõned isegi taandusid täielikult.

Nagu näete, on Lõvilakk tõeline terviseeliksiir! Arstid soovitavad kasutada seeneekstrakti kompleksteraapias vähi, Alzheimeri tõve, mäluprobleemide, depressiooni, stressi ja ületöötamise ravis, samuti võimsat immuunstimulaatorit ja antioksüdanti

Sisu
  • Metsa mereannid
  • Kasulikud omadused
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.