Facebook Pixel

A-VITAMIINI PUUDUS: põhjused ja sümptomid. Kuidas kompenseerida A-vitamiini puudust?

A-VITAMIINI PUUDUS: põhjused ja sümptomid. Kuidas kompenseerida A-vitamiini puudust?

A-vitamiin on oluline nägemise protsessis, tugevdab immuunsüsteemi ja hoiab ära infektsioonid, kuna aitab võidelda bakterite ja viirustega, silub ja tugevdab nahka, soodustab juuste ja küünte tervist, võitleb vabade radikaalidega – antioksüdant, mõjutab kasvu , samuti rakumembraanide nõuetekohast toimimist.
Tasakaalustatud toitumise ja õige tarbimise korral ei tohiks A-vitamiini puudust tekkida. Dieedis on meil kolm A-vitamiini allikat, mis vastavad selle kolmele märgile. Retinooli leidub loomsetes toiduainetes, beetakaroteeni (provitamiin A) pärineb taimedest ja A-d rasvadest. Valk (RPB) seob retinooli ning reguleerib selle imendumist ja ainevahetust.
A-vitamiini vaeguse põhjused
A-vitamiini puudus organismis võib olla tingitud A-vitamiini malabsorptsioonist (sel juhul on vajalik diagnoosida alus), liiga kehv toitumine (valkude või rasvade vaegus), alkoholi tarbimine, suitsetamine, valesti tasakaalustatud toitumine lastele ja vanuritele.
A-vitamiini vaeguse sümptomid
A-vitamiini puudus organismis avaldub:
kareda nahana küünarnukkidel ja põlvedel, samuti õlgadel ja puusadel (kuivus ei kao kreemide või palsamite peale kandmisel)
halb nägemine hämaras ja öösel (nn. nimetatakse ööpimeduseks
silmamuna kuivus (pisarateta).
>Menstruaaltsükli ja viljakuse probleemidega naistel võib selle põhjuseks olla A-vitamiini vaegus. Ja vanematel inimestel on kohin kõrvades tavaline nähtus. A-vitamiini vaeguse sümptom.

 

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.