Facebook Pixel

Kõik, mida pead teadma tsingi kohta: eelised, vastunäidustused, kõrvaltoimed

цинк

Kõik teavad, et inimkeha sisaldab kogu keemiliste elementide perioodilist tabelit. Et mõista aga igaühe rolli, tuleks uurimistööle kulutada aastaid, kui mitte aastakümneid. Seetõttu on inimesed enamasti rahul kõige populaarsemate toidulisandite - kaltsiumi, magneesiumi, letsitiini - võtmisega. Kindlasti muudab see artikkel üldtunnustatud arvamust ja te kaalute tõsiselt, et võib-olla pole vaja tsinki, vaid tsinki.

Tervise väärtus

Tõenäoliselt olete metalli omadustega juba tuttav. Igast majast leiab tsingitud kopa, torud, kandekonstruktsioonid jne. Tähelepanuväärne on see, et maailmatööstuses on see teiste metallide suhtes tähtsuselt viiendal kohal ja kuuendal astmel oma tähtsuselt meie tervisele. Seda edestavad:

 • kaltsium;
 • naatrium;
 • kaalium;
 • magneesium;
 • kuld.

Iga keskmise kehaehitusega täiskasvanu kehas on ainult 2 grammi tsinki ja seda peamiselt ühendite kujul. Peamised asukohad on maks, lihased, kõhunääre ja eesnääre. See sisaldab rohkem kui 400 ensüümi, kuid vähesel määral leidub seda igas rakus. Nende andmete põhjal saab selgeks, et tsink osaleb kõige olulisemates protsessides, nagu:

 • seedimises;

  • ainevahetus;
  • sünteesorav;
  • hingeõhk;
  • reproduktiivaktiivsus;
  • hormoonide süntees.

  Erilist tähelepanu väärib selle mõju hingamisteedele. Üsna keerulise keemilise reaktsiooni tulemusena eemaldatakse selle mõjul meie kopsudest süsihappegaas, mis takistab kogunemist rakkudesse.

  Mis see põhjustab tsingipuudust?

  Mida põhjustab tsingipuudus?

  Et mõista selle tähtsust tervisele, tasub rohkem teada saada, mis juhtub, kui selle kontsentratsioon väheneb.

   

  1. Ärrituvus on üks esimesi. Vaevalt tasub täie kindlusega vaielda, et sellega toimetulekuks piisab tsingi ostmisest. Kuna magneesiumipuudus on näiteks täpselt sama.
  2. Kui ärkate hommikul peale 8 ja tahad uuesti magama minna, samas kui tunned pidevat närvilisust ja ärrituvust, siis suureneb oluliselt tsingipuuduse tõenäosus.
  3. Jätkuks kahele eelnevale sümptomile – depressioon. Seetõttu kasutatakse tsingipreparaate meditsiinis mitmete psüühikahäirete, aga ka depressiooni raviks.
  4. Tsink osaleb valkude sünteesis. Seega, kui teie toitumine on nende poolest vaene, siis valmistuge varajaste kortsude, rabedate juuste, rabedate küünte tekkeks.
  5. Nägemise halvenemine selle olulise rolli tõttu võrkkesta biokeemilistes reaktsioonides. Tsingi puudusel imendub nägemisorganite toitumiseks vajalik A-vitamiin vähem.
  6. Aneemia, valulik kõhnus on selle metalli pikaajalise puuduse raskete tagajärgede hulgas. Tsink stabiliseerib raua, vase, kaadmiumi ja plii taset. Seetõttu, kui sellest ei piisa, hakkavad kogunema muud metallid, nende tase tõuseb ja ainevahetusprotsessid aeglustuvad. Selle tulemusena kaob isu, vitamiinide ja mineraalainete norm ei täitu.
  7. Allergilised reaktsioonid tekivad samadel põhjustel nagu aneemia – raskmetallide, toksiinide kogunemine. Seetõttu tehakse arenenud riikides allergikutele spetsiaalseid toksikoloogilisi uuringuid nende veresisalduse kohta, et määrata piisav ravi.
  8. Hormonaalsed probleemid, mis on tingitud vere vähesest tsingi hulgast, omistati pikka aega meestele. Tõepoolest, sellises olukorras kannatab seksuaalfunktsioon. Naiste puhul pole aga olukord parem: ärrituvus, närvilisus, külgetõmbe puudumine on vaid väike osa naiste probleemidest. Tsingipuuduse korral on mõlemal sugupoolel oht haigestuda suhkurtõvesse, kuna pankrease töö on häiritud, tekib insuliinipuudus.

  Väikelastele ja teismelistele

  Kõige noorematele ja teismelistele

  Loomulikult on vitamiinide, mineraalide, mikroelementide tasakaal oluline ka loote moodustumise staadiumis, esimestel elupäevadel, et anda lapsele võimalus tervena kasvada ja korralikult areneda. Mis puutub beebidesse, siis saavad nad kõik vajaliku oma ema piimast, kui ta sööb korralikult.

  Väga oluline vältige tsingipuudust praegu kuna see on oluline beebi immuunsuse jaoks, mis alles kujuneb. Vastasel juhul kasvab laps haigeks, kaldub külmetushaigustele, gripile. Hiljutised uuringud on näidanud, et tsink aitab oluliselt vähendada riski haigestuda kopsupõletikku, mis on alla 1-aastastel lastel sageli surmav.

  Teismelistele tsink osta Ukrainat on kindlasti seda väärt.

  1. Aktiivne kasv, hormonaalsed muutused. Seetõttu on 12-16-aastastel lastel närvilisus, ärrituvus ja tujukõikumised tavalised, isegi kui nad olid enne seda vaiksed, kuulekad ja hästi õppinud. Tsink aitab toime tulla hormonaalsete tõusudega, stabiliseerida emotsionaalset seisundit.
  2. Teine oluline funktsioon kas see aitab pehmendada teismeliste akne, rasuse naha ilminguid. Kuna välimus mängib selles vanuses teismelise meelest peaaegu ülimat rolli, aitab ilus terve nahk saada enesekindlust ja vältida komplekside teket.
  3. On oluline, et arstid jälgiksid arengut. Kui seksuaalomaduste ilmnemine hilineb (meeste ja naiste kehakarvad ei kasva, tüdrukutel ei arene piimanäärmeid), määravad arstid tavaliselt tsinki ja annavad ka oma soovitusi toitumise kohta. Ilma arsti abita on vanematel lihtne tõsistest häiretest ilma jääda, sest tõenäoliselt ei lase lapsed end uurida.

  Seda nõuannet tasub tähele panna, sest isegi hea ja hoolikalt koostatud menüü puhul ei arvesta paljud lapsevanemad sel perioodil suurenenud tsingitarbimisega. Seetõttu pole keegi nende sümptomite eest immuunne.

  Iron Men's Health

  Ostke tsinki Üha enam keskealisi mehi (üle 40) eelistavad potentsi tõsta . Miks? Ülalnimetatud põhjusel sõltub eesnäärme tervis sellest otseselt. Lisaks sisaldab 50 ml spermat 10 mg tsinki. Seega, kui mees üksteise järel voodis ebaõnnestub, on mõistlik eeldada, et põhjuseks on tsingipuudus. Lisaks väheneb selles vanuses järk-järgult organismi võime omastada mineraalaineid ja mikroelemente ning stressi ja suure füüsilise koormuse tõttu suureneb nende tarbimine, mida tuleb kompenseerida toitumise korrigeerimise, spetsiaalsete toidulisandite abil.

   

  Kuidas tsink mõjutab potentsi?

  1. Tsink koos E-vitamiiniga osaleb aktiivselt spermatosoidide küpsemises. Väärib märkimist, et protsess on üsna intensiivne. Tsingi puudusel see aeglustub, sperma kogus ja kvaliteet langevad.
  2. Teine oluline roll on viljakuse suurendamine. Seega normaalse tsingitaseme korral suureneb oluliselt mehe võime eostada.

  See tulemus on eneses kahtlemine, ärritus, pidev stress, depressioon. Muide, viimased nähtused vähendavad tsingi taset veelgi, nii et probleem kasvab lumepallina, kui seda õigel ajal ei ravita.

  Uuringud, mida on tehtud enam kui sada aastat, on näidanud, et tsingirikaste toitude õige toitumise korral sobivate toidulisandite võtmine suudab tõesti säilitada meeste tervise kõrge eani. Hea näide on Jaapan. Siin on toitumise aluseks (umbes 80%) mereannid ja kala. Seetõttu on ainult 3% üle 45-aastastest meessoost elanikkonnast potentsiprobleeme ja see on madalaim näitaja maailmas.

  Kasuks Looduslikest preparaatidest annab tunnistust ka see, et neil on palju vähem vastunäidustusi, need imenduvad paremini, ei koorma südamelihast üle, mis on südamehaigustega inimestele väga oluline.

  Naiste jaoks oluline

  Nalja on palju , nalju, naiste püsimatuse, meeleolumuutuste kohta. Kuid nagu teate, on igas naljas vaid murdosa naljast. Tegelikult sõltuvad sellised nähtused otseselt ka vere tsingi tasemest. Mida see veel mõjutab?

  1. Kui sageli lõbuhood asendatakse lõbu, viha või muude vastandlike emotsioonidega, siis on suure tõenäosusega kogu asi tsingis. Selle taseme stabiliseerumine avaldab positiivset mõju emotsionaalsele seisundile.
  2. Probleem Võitlus ülekaaluga on juba olemas mitte kümme aastat. Meeleheitlikes katsetes saada herilase vöökoht, viivad naised end kurnamiseni. Ja enamasti nad ei kahtlustagi, et ratsionaalne toitumine tsingitoodetega lahendab selle probleemi tervist kahjustamata.
  3. Tsingipreparaadid on olulised ilu ja nooruse säilitamiseks kõrge vanuseni. Valkude ja kollageeni süntees toimub ainult selle osalusel. Mida kõrgem on tase, seda aktiivsemad nad on. Seega, kui teie keskkonnas on tüdrukuid, kes näevad oma vanusest nooremad välja, pole kahtlust, et nende menüüs on piisavalt tsinki.
  4. Juuste ilu on ka õige toitumise, hoolduse ja tsingi tagajärg. Selle vaeguse korral täheldatakse aktiivset kaotust kuni täieliku kiilaspäisuseni (alopeetsia), mida saab ravida ainult meditsiiniliste ja kosmeetiliste protseduuride abil.

  Naise keha kaotab menopausi ajal aktiivselt tsinki. Sellega on seotud kuumahood, meeleolu kõikumine. Ravikuurtsinki tablettidega (kestus sõltub valitud ravimist, individuaalsete omaduste annustest) võimaldab teil praktiliselt vabaneda kõigist selle perioodiga seotud ebameeldivatest nähtustest.

  Vahesumma

  Arvestades, et tsingi preparaatidel on positiivne mõju meeste, naiste, laste emotsionaalsele seisundile, tasub selle mõju eraldi välja tuua. peresuhete kohta. On tehtud huvitavaid uuringuid, mis on näidanud, et õige toitumisega peredes tekib tülisid palju harvemini, lahutusi veel harvem.

  Tõepoolest, kui elu intiimne pool on korras, ei esine agressiooni-, negatiivsuspuhanguid, siis on tõenäosus tugeva abielu ja usaldusliku suhte säilitamiseks lastega palju suurem. Seega võime järeldada, et kui ühel pereliikmetest on mingil põhjusel tsingipuudus, siis on mõistlik läbida ka teiste pereliikmete uuring, et õigel ajal kohandada oma toitumist, lisada kasulikke toidulisandeid, mis aitavad hoida head tervist ja tugevdada perekondlikku liitu.

   

  Tsingi võtmise vastunäidustused

   

  Maailmas pole siiani ideaalseid vitamiine, mineraalaineid, mikro- ja makroelemente, ravimeid millel ei oleks teatud vastunäidustusi. Tsink pole erand. Millistel juhtudel peaksite selle võtmisest hoiduma või vähendama seda sisaldavate toodete hulka?

   

   

  1. Üks levinumaid on tundlikkus mineraalide kompleksi komponentide suhtes. Tsinki ei toodeta puhtal kujul, vaid ainult kombinatsioonis teiste selle imendumist soodustavate toimeainetega, mistõttu on võimalik allergiline reaktsioon või kompositsiooni üksikute komponentide talumatus.
  2. Madala vere vasesisaldusega. Tsinki ja vaske nimetatakse antagonistmetallideks. Oluline on säilitada nende vahel õige tasakaal. Kui vasesisaldust vähendada, siis tsink vähendab seda veelgi. Ja vastupidi – just tema aitab kõrgendatud vaseväärtustega olukorda parandada.
  3. Ei soovitata võtta raseduse ja imetamise ajal. Puudus (kui see on tuvastatud) tuleks täita kõrge tsingisisaldusega toiduainetega. Kui see mingil põhjusel võimalik ei ole, määrab ravimi valiku ja annuse raviarst.

  Ärge võtke tsingitablette, kui teie menüüs on seda loomulikul kujul piisavalt. Suured annused põhjustavad kasu asemel tõsist kahju.

  Kõrvaltoimed ja üleannustamine

  Isegi ilma eriliste vastunäidustusteta on kõrvaltoimete võimalus endiselt olemas. Kuidas teate, millal lõpetada toidulisandite võtmine ja pöörduda arsti poole? Seda näitavad järgmised sümptomid:

  • iiveldus ja oksendamine;
  • tugev kõhuvalu, kõhulahtisus;
  • maitsetundlikkuse muutus (tuntud toidu tajumine on deformeerunud, suhu tekib metallimaitse);
  • unetus.

  Ärge jätke neid tähelepanuta ja proovige neist lahti saada teiste ravimitega. Pöörduge kindlasti oma arsti poole, öelge täpselt, millist ravimit, millises annuses ja kui kaua te võtate, et tal oleks lihtsam teile sobivat ravi valida. Tõenäoliselt on mürgistusnähud põhjustatud lihtsalt seisnud või halvasti küpsetatud toidust, kuid seda saab kindlaks teha ainult läbivaatuse ja laboratoorsete testide abil.

  Kõikidest saadaolevatest toidulisanditest on ravimitele kõige lähedasem tsink, mille käsitsemine nõuab suurt hoolt. Peamine oht on üleannustamine. Sel põhjusel soovitavad kõik maailma tootjad tungivalt hoida tsingipreparaate lastest ja vaimupuudega inimestest eemal.

  See võib juhtuda mitte ainult suurte annuste tõttu, vaid ka toidulisandite ja kõrge tsingisisaldusega saastunud vee kombinatsiooni tõttu sisu. Pestitsiididega töödeldud köögiviljad ja puuviljad võivad olla ohtlikud, eriti kui võtate toidulisandeid. Riskirühma kuuluvad ka inimesed, kes töötavad ohtlikes tööstusharudes, mis on seotud raskemetallide ja väetiste tootmisega.

  Pidage meeles, et tsink on kasulik ja ohutu ainult siis, kui pead kinni päevarahast. Kasutage allolevat tabelit juhisena.

   

  Kellele

  Päevane annus milligrammides

  1–3-aastased lapsed

  7 mg

  4–8-aastased lapsed

  12 mg

  9–13-aastased lapsed

  23 mg

  14–18-aastased noorukid

  34 mg

  Täiskasvanud vanuses 19+

  40 mg

  Rasedad ja imetavad naised

  40 mg


  Pange tähele : erinevates riikides on arstide päevaraha soovitused erinevad. Näiteks Kanadas soovitab tervishoiuministeerium annust 9-12 mg, USA-s - 12-15 mg. Sel juhul on antud Ukraina tervishoiuministeeriumi soovitused.

  Tsink toodetes

  Tsink toodetes

  Tsingipuuduse kompenseerimiseks on palju võimalusi. Siiski tasub siiski alustada oma tavapärase menüü ülevaatamisest. See meetod on kõige õigem ja tervislikum, kuid see ei anna alati soovitud efekti. Üks põhjusi on teatud toodete puudumine konkreetses piirkonnas. Teine probleem on individuaalsed häired, mis on seotud selle halva seeduvusega soolestikus.

  Igal juhul on tabel „Tsink in tooted ' aitavad tasakaalustada nende toitumist, kellel on puudujääk ja vastupidi, kes kannatavad ülepakkumise käes.

   

   

   

  Toote nimi

  Tsingi sisaldus 100 g

  Protsent päevasest nõue

  nisukliid

  7,27 mg

  61%

  männipähklid

  6,45 mg

  54%

  Päevalilleseemned (seemned)

  5 mg

  42%

  Juust "Hollandi" 45%

  5 mg

  42%

  Kaer (tera)

  3,61 mg

  30%

  Madala rasvasisaldusega piimapulber

  3,4 mg

  28%

  Maapähkel

  3,27 mg

  27%

  Liha (veiseliha)

  3,24 mg

  27%

  Oad (tera)

  3,21 mg

  27%

  Kana munakollane

  3,1 mg

  26%

  Kaerakliid

  3,1 mg

  26%

  Kaerahelbed 'Hercules'

  3,1 mg

  26%

  Kikerherned

  2,86 mg

  24%

  Liha (lambaliha)

  2,82 mg

  24%

  Nisutangud

  2,8 mg

  23%

  nisu (teraline, pehme)

  2,8 mg

  23%

  Nisu (tera, kõva)

  2,8 mg

  23%

  Pistaatsiapähklid

  2,8 mg

  23%

  Tatar (teravili)

  2,77 mg

  23%

  Pähkel

  2,57 mg

  21%

  Liha (kalkuniliha)

  2,45 mg

  20%

  Herned (kooritud)

  2,44 mg

  20%

  Läätsed (tera)

  2,42 mg

  20%

  Mandlid

  2,12 mg

  18%

  Krevetid

  2,1 mg

  18%

  Tatar (jahvatatud)

  2,1 mg

  18%

  Liha (rasvane sealiha)

  2,07 mg

  17%

  Liha (sealiha)

  2,07 mg

  17%

  Liha (kana)

  2,06 mg

  17%

   

  Aga päris tsingisisalduse rekordiomanikud on austrid. Nendes hämmastavates maitsvates karpides on 40 mg vaid 100 grammi. See asjaolu selgitab paljuski, miks eksperdid soovitavad valida selle gurmee suupiste enne romantilist kohtingut. Selline roog toimib tõelise afrodisiaakumina ja garanteerib unustamatu elamuse.

  Üldiselt on arsti nõuanne süüa rohkem mereande. Lisaks kõrgele mineraalainetesisaldusele on need rikkad ka nende imendumist soodustavate ainete poolest. Lisaks soovitavad nad menüüsse lisada rohkem värskeid puu- ja köögivilju, mis kiirendavad ainevahetust ja aitavad kaasa toitainete paremale omastamisele. Menüü koostamisel teevad paljud inimesed selle vea, et loodavad suurele tsingisisaldusele kaunviljades nagu oad, herned, kikerherned. Tõepoolest, nende määr on kõrge, kuid nendest saadav tsink peaaegu ei imendu kehas.

  Veel üks oluline punkt. Ükskõik kui kõrge vitamiinide, mineraalide, mikroelementide sisaldus toiduainetes on, läheb osa neist toidu valmistamisel ikkagi kaotsi. Sellised protsessid nagu sulatamine, leotamine, keetmine, hautamine ja küpsetamine vähendavad tsingisisaldust kuni 30% tabelis näidatud väärtustest.

   

  Tsink ja kaalulangus

  Tsink kehakaalu langetamiseks

  Oleme juba märkinud, et tsink mõjutab ainevahetusprotsesse ja selle defitsiidi korral see aeglustub. Seega, kui proovite korduvalt loobuda oma lemmikmaiustustest, küpsetades muid maitsvaid, kuid kahjulikke roogasid, ei kaota te vaevalt 2- 3 kg ja võta siis veel 5 juurde, siis on tõenäoliselt tegemist tsingi puudumisega.

  Ärge võtke seda kui imerohi! Toidulisandite võtmine aitab organismil kohaneda uut tüüpi dieediga ja muudab kehalise aktiivsuse talumise lihtsamaks. Lisaks toimetab kiirem ainevahetus toitained kiiremini rakkudeni, nii et tunned end tavapärasest varem täis ja tavapärased portsjonid vähenevad järk-järgult.

  Aktiivne sportimine, jooksmine, isegi regulaarsed hommikused harjutused on kõigi kasulike vitamiinide ja mineraalainete, sealhulgas tsingi parema omastamise tagatiseks. Ja see selgitab, miks te ei saa lihtsalt dieeditablette juua ja diivanil lebades kaalust alla võtta.

  Rasked metallid

  Kui tsingipuudust ei saa ainult toiduga täita, on tõsiseid näidustusi toidulisandite tarvitamiseks, tuleks esmalt konsulteerida arstiga . Ta analüüsib teie seisundit, igapäevast toitumist ja määrab sobivaima ravimi. Samuti tasub läbida spetsiaalne toksikoloogiline uuring, et täpselt määrata selliste elementide taset nagu vask, tsink ja plii. Kokku on kahte tüüpi analüüse, mis võimaldavad teil saada täpseid andmeid.

  1. Analüüsiveri toksikoloogia jaoks annab üsna täpsed näitajad. Siiski on tõenäoline siiski üsna suur viga, kuna see näitab ainult hetkepilti, mis toitumise, ainevahetuse omaduste tõttu muutub üsna kiiresti.
  2. Lõigatud juuste analüüs annab täpsemad tulemused, kuna just nendesse kogunevad raskmetallide soolad.

  Mõlemal meetodil on aga omad puudused: isegi vereanalüüsi saab teha ainult suurtes linnades nagu Kiiev, Harkov, Odessa, Dnipro, Zaporožje, Nikolajev, Krivoy Rog, Poltava, Zhytomyr, mis on väikeste piirkondlike keskuste elanike jaoks väga ebamugav. Seetõttu peavad nad enamasti lootma ainult oma arsti arvamusele.

  Kui teil on vaja toidulisandeid võtta

  Maapiirkondade arstide olukord pole aga kuigi hea, mistõttu on siin enam levinud eneseravi juhtumid. Lisaks on tsinki osta Kiievis palju lihtsam kui teistes piirkondades. Seetõttu loodavad inimesed rohkem Internetist saadavale teabele. Kui otsustate, et vajate tõesti tsingilisandeid, olge siiski ettevaatlik: kui teil tekivad üleannustamise sümptomid, millest esimene on iiveldus, peaksite kohe ravimi võtmise lõpetama.

  Mis tüüpi tsinki on praegu müügil ja millist on parem valida? Mõelge edasi.

  1. Tsinkglükonaati leidub kõige sagedamini apteekides ja ka kõige kaugemates külades.Soodne vorm on väga populaarne külmetushaiguste profülaktikana

   KKK – korduma kippuvad küsimused:

   Я живу в небольшом поселке Черкасской области. У нас тут нет морской рыбы. А есть ли цинк в речной рыбе?

   В речной рыбе содержание цинка незначительно. Однако, если рядом есть поля, которые обрабатывают пестицидами, то цинк и соли других тяжелых металлов попадают в водоем вместе с осадками. Рыба их накапливает их. Однако это не принесет пользы — скорее это риск получить отравление.

   Как цинк помогает при анемии?

   Минерал необходим для нормального функционирования всего организма, поддержания баланса других металлов, таких как железо, медь. Однако превышение его нормы провоцирует анемию, поскольку дисбаланс приводит к снижению уровня железа и меди в крови. Именно поэтому крайне важно, чтобы беременные и кормящие мамы регулярно проходили обследования в консультации, не принимали цинк без рекомендации врача.

   Что делать, если появились симптома отравления цинком, а врача рядом нет?

   В любом случае вызывайте скорую, поскольку для правильного лечения нужны анализы и осмотр врача. Частью курса лечения в условиях стационара являются препараты кальция и фосфора, которые связывают молекулы цинка и предотвращают их всасывание в кишечнике.

   Я уже несколько раз пробовала принимать глюконат цинка, но улучшения или ухудшения состояния не почувствовала. В чем дело?

   Данная форма плохо усваивается в организме. Кроме того, в аптечных средствах обычно дозировка небольшая. Поэтому он просто не восполняет дефицит. Вам стоит попробовать принимать пиколинат цинка, который лучше усваивается. Еще один возможный вариант — вы принимаете глюконат цинка с железом, например. В этом случае они нейтрализуют действия друг друга, поэтому вы не чувствуете перемен.

   Цинк какого бренда лучше давать детям?

   В каталоге вы найдете продукцию от ведущих мировых производителей, которая имеет сертификаты качества международного образца и лицензию МОЗ Украины. Важно, чтобы на упаковке стояла пометка "Для детей". Также обратите внимание на возраст ребенка — его также обозначают на упаковке.

   Какой цинк лучше для иммунитета?

   Если вы часто простужаетесь, то скорее вам нужны витаминно-минеральные комплексы, которые, в том числе, содержат цинк, а не чистый препарат. Иногда полезно пропить также курс пробиотиков.

   Какие на вкус препараты цинка?

   Традиционно любые препараты, даже витамины ассоциируются с неприятным вкусом. Сейчас производители предлагают на ваш выбор богатую палитру вкусов — апельсин, вишня, шоколад и многие другие. Также доступны виды без вкуса.

Sisu
 • Tervise väärtus
 • Mis see põhjustab tsingipuudust?
 • Väikelastele ja teismelistele
 • Iron Men's Health
 • Kuidas tsink mõjutab potentsi?
 • Naiste jaoks oluline
 • Vahesumma
 • Tsingi võtmise vastunäidustused
 • Kõrvaltoimed ja üleannustamine
 • Tsink toodetes
 • Tsink ja kaalulangus
 • Rasked metallid
 • Kui teil on vaja toidulisandeid võtta
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.