Facebook Pixel

Mida sa siis tegelikult sööma pead ja mida mitte, et maksimeerida oma võimalusi terve lapse eostamiseks?

Mida sa siis tegelikult sööma pead ja mida mitte, et maksimeerida oma võimalusi terve lapse eostamiseks?

Paljud meist 20ndates eluaastates püüavad igal võimalikul viisil MITTE rasestuda ja 30ndates  vastupidi, me üritame meeleheitlikult rasestuda. Ja kuigi 40 protsenti rasedustest on planeerimata, tahad ülejäänud 60 protsenti rasestuda plaanivate raseduste hulgas olla kindel, et teie rasedus kulgeb hästi, teil on kerge sünnitus ja laps on terve.

Kas teadsite aga, et 15 protsendil paaridest on probleeme rasestumisega? Iga kuu, kui teil ei õnnestu rasestuda, võib tekkida sügav depressioon. Nii mõnigi 30. eluaastates naine, kes naistearsti vastuvõtule tuleb, on suukaudseid rasestumisvastaseid vahendeid tarvitanud juba aastaid. Nad juhtisid elustiili, mis keskendus karjääri- ja ärieesmärkide saavutamisele, puutudes kokku suure stressiga ja mõtlesid kõik peensusteni läbi, enne kui hakkasid mõtlema pere loomisele. "Viljatus" on võimetus rasestuda 12 kuu jooksul pärast aktiivseid katseid. Kahjuks ei mõista paljud naised, et neil on terviseprobleeme, enne kui nad otsustavad lapse saada ja satuvad probleemidesse.

Viljatust soodustavad paljud tegurid, kuid funktsionaalne meditsiin usub, et toitumisega tuleb alati alustada.

Eesmärk on maksimeerida looduslike, puhaste, mitte-GMO, mittekeemiliste ja värvaineteta orgaaniliste toodete kasutamist . Tooteid ostes proovige võimalikult palju eelistada mahetooteid. Tänapäeva suurlinnas elava inimese tavatoitumine vähendab tegelikult sündimust; Inimesed, kes tarbivad kõrge transrasvade sisaldusega toite, töödeldud liha, suhkrurikkaid jooke ja kõrge glükeemilise indeksiga toite, võivad puududa oluliste toitainete, mineraalide ja vitamiinide tarbimisest, mistõttu on raske loomulikul teel rasestuda. Samal ajal  Vahemere dieet –  suurendab naiste võimalusi rasestuda nii loomulikul teel kui ka IVF-iga.

Põhiidee on saada piisavalt valku, rasvu ja tervislikke süsivesikuid, piirates samas liigset suhkru ja töödeldud toiduainete tarbimist.

Kuigi liigne rasv võib takistada nii meeste kui naiste viljakust, piirates meeste spermatosoidide arvu ja suurendades hormonaalseid probleeme naiste puhul on hiljutised uuringud näidanud, et naistel, kes tarbisid täisrasvast piimatooteid, oli suurem võimalus rasestuda (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17329264) kui neil, kes sõid madala rasvasisaldusega või madala rasvasisaldusega. rasvased piimatooted.

Piimatooted ei sobi kõigile, vaid ainult neile, kes taluvad neid hästi ja söövad alati rohumaa täisrasvaseid mahepiimatooteid.

Raseduse saamiseks peate sööma rasva ja teie kehas peab olema ka rasva. Õnneks on palju tervislikke rasvu. Proovi süüa metsikut Alaska lõhet, mis on rikas oomega-3 rasvhapete poolest, ja kasuta toiduvalmistamiseks kookosõli. Praegu on kookosõli ja küllastunud rasvade ümber palju vaidlusi, kuid kui sööte seda mõõdukalt (1–2 teelusikatäit päevas), saate oma päevase annuse õiget rasva, mida teie keha vajab piisava hormoonitaseme jaoks.

Küllastunud rasvu leidub ka rinnapiimas, mis on täiendav tegur, mida naised püüavad pärast sünnitust oma kehas säilitada. Transrasvu tuleks vältida, kuna neid seostatakse suurenenud põletikuga kehas, mis võib häirida ovulatsiooni.

Tervisliku taimse valgu söömine ja töödeldud liha piiramine on viljastumise ajal tervisliku toitumise jaoks hädavajalikud. Igapäevaselt tuleks tarbida selliseid toiduaineid nagu oad, pähklid ja erinevad kaunviljad, aga ka kala ja muna, mida uuringu (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18226626) kohaselt ei ole. negatiivne mõju viljakuse funktsioonile, erinevalt punasest lihast, kanast ja kalkunilihast, mille kasutamist tuleb piirata. Kui tarbite loomset valku, veenduge, et see oleks võimaluse korral mahekana või rohumaalehm.

Köögiviljad, köögivilju ja rohkem köögivilju.

Vaatamata sellele, mis mul juba on rääkis teile valgu mõõduka tarbimise vajadusest, on oluline meeles pidada, et taimetoitlased ja taimetoitlased ei ole automaatselt terved inimesed. Sageli on paljudel taimetoitlastel puudu rasvast, aga ka B12-vitamiinist, rauast, D-vitamiinist ja kolesteroolist, mis võivad rasestumisel häirida hormoonide tootmist. Samuti kipuvad nad kaalust alla võtma, mis võib samuti rasedust takistada. Köögiviljade söömisest igal toidukorral on oluline saada õige kogus vitamiine ja mineraalaineid.

Soovitage iga päev seitse kuni üheksa portsjonit köögivilju erinevates värvides, fütotoitainetes ja antioksüdantides. Lisa köögivilju smuutidesse, mahladesse, omlettidesse, salatitesse, suppidesse ja kasuta neid isegi vahepaladena. Muutke köögiviljad oma päeva lahutamatuks osaks, et tagada nende piisav saamine.

Looduslikud taimsed kiud.

Rohkem kiudainete tarbimine ja kõrge glükeemilise tasemega toitude piiramine on viljakuse mõistatuse olulised osad. em>

Kiudainerikkad toidud aitavad teil stabiliseerida veresuhkru taset ja säilitada tervislikku kehakaalu, hoides ära tohutu insuliini tõusu ja hormonaalset tasakaalustamatust, nagu polütsüstiline kõrgenenud testosterooni tasemest tingitud munasarjade sündroom. Kiudained soodustavad ka seedetrakti detoksikatsiooni ja toimivad prebiootikumina, mis on hädavajalik östrogeeni domineerivatele naistele, kes peavad kõrvaldama liigse ksenoöstrogeeni, mis on seotud selliste probleemidega nagu endometrioos ja fibroidid. Saladus seisneb aga selles, et saad piisavalt looduslikke kiudaineid taimsetest toitudest, mitte aga androgüünsete töödeldud kiudainete toidulisandite liigsest tarbimisest.

Tervisliku mikrobioomi olemasolu seedetraktis ja tupes on reproduktiivfunktsiooni jaoks hädavajalik.

Studies Show (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26261170) et tervisliku koguse laktobatsillide omamine suurendab eduka viljastumise võimalusi. Tervislik mikrobioom on oluline, kuna see vähendab tupeinfektsioone, hoiab tugevat immuunsüsteemi ja pidurdab seedetraktist algavat põletikulist protsessi. Arstid soovitavad naistel tungivalt tarbida võimalikult palju kääritatud toite, sealhulgas misot, hapukapsast, kimchit, kookoskeefirit ja täisrasvast või kreeka jogurtit (kui talute hästi piimatooteid). Kombucha on veel üks suurepärane kääritatud jook, mis on rikas probiootikumide poolest; Kombucha tarbimist on siiski vaja piirata, kuna selles sisalduv alkoholikogus on tühine.

Samuti on vaja arutada lapseootel emade psühholoogilist tervist. See pole vähem oluline kui füsioloogiline.

Originaaltekst: www.mindbodygreen.com

 

Sisu
  • Viljatust soodustavad paljud tegurid, kuid funktsionaalne meditsiin usub, et toitumisega tuleb alati alustada.
  • Põhiidee on saada piisavalt valku, rasvu ja tervislikke süsivesikuid, piirates samas liigset suhkru ja töödeldud toiduainete tarbimist.
  • Köögiviljad, köögivilju ja rohkem köögivilju.
  • Looduslikud taimsed kiud.
  • Rohkem kiudainete tarbimine ja kõrge glükeemilise tasemega toitude piiramine on viljakuse mõistatuse olulised osad. em>
  • Tervisliku mikrobioomi olemasolu seedetraktis ja tupes on reproduktiivfunktsiooni jaoks hädavajalik.
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.