Facebook Pixel

Mida peate teadma biotiini kohta

Mida peate teadma biotiini kohta

Biotiin – see on üks B-vitamiinidest.Täiskasvanutel võib selle puudus põhjustada naha kuivust, iiveldust, anoreksiat ja seborröad. Ja lapse kehas ebapiisava biotiinikoguse sümptomiteks on seborroiline dermatiit (koorik peas), mähkmelööve ja juuste väljalangemine.

Biotiini peetakse populaarseks vahendiks nii küünte tugevdamiseks kui ka raviks terved juuksed. Uuringud on näidanud, et biotiinilisandi võtmine (2500 mcg päevas) võib suurendada küüneplaadi paksust 25%. Nagu ka 91% inimestest, kes osalesid uuringus ja võtsid ülaltoodud annust>biotiini päevas, märkasid heaolu märkimisväärset paranemist. Biotiini positiivset mõju juuste tervisele näitab selle võime parandada peanaha rasu ainevahetust.

Väga levinud juuksehaigus on seborroiline dermatiit — liigne rasvasus ja kõõm. Sageli ilmneb see haigus lapsepõlves või vanemas eas.

Laste puhul avaldub see kooriku kujul peas ja paljud haiguslood näitavad, et see on edukas. ravi biotiiniga. Ja see lisand näitab häid tulemusi laste mähkmelööbe ravis. Seborroilise dermatiidi raviks täiskasvanutel ei piisa ainult biotiinist, peate sisaldama kõiki B-vitamiine.

Teadlased tõestasid ka, et toidulisandid, mis sisaldavad span>biotiini parandavad veresuhkru kasutamist, suurendades seeläbi insuliinitundlikkust. See paranemine on tingitud glükoosi ensüümi aktiivsusest, mis aitab maksal veresuhkrut omastada. 8 mg biotiini võtmine kaks korda päevas võib alandada veresuhkru taset, mis võimaldab I tüüpi diabeedi korral paremini kontrollida veresuhkru taset. Uuringud on ka näidanud, et kui biotiini kombineeritakse kroomiga suhkrutaseme kontrolli all hoidmiseks, vähendavad need triglütseriidide taset veres. 2. tüüpi diabeediga inimestest.

Biotiini annus

Ohutu biotiini annus koos toiduga on 30- 100 mcg. Kui soovite küüsi ja juukseid tugevdada, peaks annus olema 1000-3000 mcg päevas. Imetavatele emadele, kelle lapsed põevad seborroilist dermatiiti 3000 mcg päevas ning diabeedi ja diabeetilise neuropaatia raviks span> 4 kuni 8 mg kaks korda päevas.

 

 

 

 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.