Facebook Pixel

Mustikad silmadele

Mustikad silmadele

Mustikas on üks juhtivaid taimsete ravimite ressursse. Tema omadused on teada juba sajandeid ning üks huvitavamaid on nägemise parandamise võime.
Mustikat võib leida peamiselt metsadest, sagedamini okaspuust ja mõnikord ka lagedatest kohtadest, näiteks soodest. Ukrainas on selle viljad üks olulisemaid looduslikult kasvavaid toiduaineid. Seda kasutatakse sageli traditsioonilistes rahvaroogades.
Kõige parem on seda koristada juuni viimasel nädalal, kui viljad hakkavad valmima. Suve lõpus koristatakse lehti, mis on rikkad parkainete, flavonoidide poolest.
Mustade marjade peamised ühendid on flavonoidid, mille hulka kuuluvad antotsüaanid. Need on väga tugevad antioksüdandid ja mustikad sisaldavad neid märkimisväärses koguses. Tänu sellele kaitsevad mustikad keha vabade radikaalide kahjuliku mõju eest tervetele rakkudele. Lisaks võimaldavad need säilitada head nägemist ja ennetada erinevaid silmahaigusi.Kasutatakse öise pimeduse ja valgustundlikkuse suurenemisega kaasneva nägemiskahjustuse raviks. Tugevdab silma kapillaare, nii et nägemine muutub paremaks.
Uuring, milles osales 50 raske seniilse kataraktiga inimest, kellele manustati mustikaekstrakti ja E-vitamiini, näitas, et olulisel osal osalejatest progresseeruv haigus taandus. Mustikad tugevdavad kollageeni, seega kogu sidekude. See on oluline omadus kõrge silmasisese rõhu tagajärjel glaukoomiriskiga inimestele.
Antotsüaniinid parandavad vereringet kõigis veresoontes. See omadus on kasulik jäsemete vereringeprobleemide korral. Abi veenilaiendite korral, vähendab valu hemorroidide korral. Mustikad võivad olla abiks gripi ehk sooleinfektsiooni ajal, sest neil on loomulikud kõhulahtisusevastased omadused. Need mõjutavad silelihaseid, mis võivad valulikele perioodidele leevendust tuua.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.