Facebook Pixel

B7-vitamiini eelised ja kahju

B7-vitamiini eelised ja kahju

Biotiin, millest olete ehk kuulnud kui vitamiini B7 või koensüüm R. See vitamiin on kasulik kogu kehale, osaleb paljudes ainevahetusprotsessides ja seda võib leida paljudest toitudest ning biotiini toodetakse ka soolestikku koos kasulike bakteritega – probiootikumidega.


vitamiin B7 täidab selliseid funktsioone inimeste tervise toetamiseks?

Biotiinipuuduse korral kannatab keha kiire väsimuse all, ärrituvus, unetus, närvilisus ja pidev ärevus ja paanika. Kuid seda tuleb võtta ettevaatusega, sest inimesed, kes kannatavad B7-vitamiini talumatuse ja tugeva tundlikkuse all, võivad saada allergiaid, nahalööbeid ja nõgestõbi.


Tasub öelda, et iga inimese organism vajab biotiini, sest see osaleb rasvhapete ainevahetuses, on osa paljudest ensüümidest, mis reguleerivad valkude ja rasvade ainevahetust ning toodab kollageeni.

B7-vitamiini puudumise tõttu võib juuste seisund halveneda – väljalangemine, rabedus ja hallide juuste ilmnemisel muutub nahavärv, algab dermatiit ja ekseem, depressioon ja väsimus.

Biotiini võib leida sellistes toiduainetes nagu:

 

Kuidas B7-vitamiin imendub?

Koensüüm R imendub suurepäraselt läbi seedeprotsessi, kuna teatud kogus biotiini moodustub otse inimese soolestikus.
Kuid on aineid, mis häirivad B7-vitamiini head imendumist, näiteks toored munavalged eritavad avidiini, ja see omakorda aeglustab biotiini tootmist organismis. Töödeldud valk, vastupidi, takistab avidiini vabanemist ja hävitab selle täielikult.

Alkoholi kuritarvitamine mõjutab negatiivselt biotiini imendumist organismis, nii et peate piirama ennast alkoholi liigtarbimisega.

B7-vitamiini eelised juustele

Kas teadsite, et biotiin on vajalik ka juuste enda üldise ilu ja tervise säilitamiseks. Selleks, et selle toime oleks tõhus, tuleb see kaasa võtta looduslike toodete kasutamisega, st oma toitumine tõsiselt üle vaadata ja vajadusel kohandada.

Toit Biotiini lisamine on tüdrukute seas populaarne, kuna see võib parandada juuste seisundit, anda volüümi, tugevdada, vähendada juuste väljalangemise ja varajase halliks tuleku riski. Isegi paljud spetsialistid, dermatoloogid ja lastearstid soovitavad biotiini mitmete haiguste raviks ja juuste kasvu kiirendamiseks.

Muide , pärast mõne uuringu läbiviimist leiti, et vitamiin B7 parandas tõesti juuste seisundit, eriti tüdrukute puhul – juuksed hakkasid vähem välja kukkuma ja tekkisid uued juuksefolliiklid. Peab ütlema, et biotiini defitsiit võib uuringute kohaselt kindlasti kaasa tuua inimese peas olevate juuste väljalangemise.

Kas vitamiin B7 aitab kaasa. kaalust alla võtta?

strong>

Kaalu langetamise mõju biotiinipuuduse korral ei saavutata, kuna selle aine puudumine põhjustab väsimust, unetust ja väsimust, mis, vastupidi, võib põhjustada kaalutõusu. Aga biotiin mõjub siiski positiivselt kaalu normaliseerumisele, normaliseerib veresuhkru taset, aitab ka söögiisu kontrolli all hoida ega tekita nälga. Lisage oma dieeti B7-vitamiini rikkad toidud, mille loendi leiate ülalt.

 

Biotiin mängib meie tervises tõesti väga olulist rolli, olles õppinud ära kõik selle positiivsed funktsioonid, võime B7-vitamiini julgelt võtta, kuid kõige positiivsemate tulemuste saavutamiseks alles pärast arstiga konsulteerimist.

 Selle artikli kirjutas Biotuse töötaja.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.