Facebook Pixel

Biotiin ja selle puuduse sümptomid organismis

Biotiin ja selle puuduse sümptomid organismis

Biotiin (H-vitamiin) mängib olulist rolli süsivesikute ainevahetuses, interaktsioonis insuliiniga, lisaks osaleb ta glükoosi metabolismi käivitava aine tootmises. Samuti võib biotiini nimetada naha, küünte ja juuste iluvitamiiniks nii selle sisalduse kui ka eriti olulise väävli transportimise funktsiooni tõttu.

Biotiini puudusel organismis on suhkru- ja kolesteroolitase veres tõuseb, tekib aneemia ning nõrkus ja unisus, lihasvalu. Selle vitamiini puudumine võib põhjustada depressiooni, iiveldust ja isutus. Nende soovimatute tagajärgede ärahoidmiseks peate teadma H-vitamiini puuduse peamisi märke.

Kui teie juuksed kukuvad välja, tekib kõõm ja nahk muutub liiga rasuseks või kuivaks – need on selged märgid biotiini puudusest.

Sellise puuduse põhjused võivad olla pikaajaline antibiootikumikuuri võtmine, regulaarne alkoholitarbimine, krambivastaste ainete võtmine, rohke toore muna söömine.

H-vitamiini puuduse korvamiseks tuleb järgida eridieete, mille arst kindlasti määrab, ning lisaks täiendada dieeti biotiini sisaldavate vitamiinikomplekside ja toidulisanditega.

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.