Facebook Pixel

nohuga söömise reeglit

nohuga söömise reeglit

Nakkusest kiiremaks jagu saamiseks tasub kasutada kõiki olemasolevaid vahendeid: gripivastaseid ravimeid, vitamiine ja õiget toitumist. Viirushaigused ei ole kahjutud: kui neid õigel ajal ei ennetata, võib see põhjustada tüsistusi ja kahjustada teie tervist.

 

Jooge oma vitamiine

 

Profülaktikaks ja ka haiguse ajal tuleb keha vitamiinidega küllastada — see aitab tugevdada immuunsüsteemi ja tõstab organismi kaitsevõimet. Eriti tasub tähelepanu pöörata sellistele vitamiinidele nagu: C, A, E, B3, B6 ja D. Kuna enamik nende vitamiinidega küllastunud tooteid pole talvel saadaval, on parem osta vitamiinide-mineraalide komplekse. Need aitavad säilitada õiget vitamiinide taset teie kehas.

 

Lisage oma dieeti antimikroobsed toidud

 

Küüslauk on hea antimikroobne aine. Väikestes annustes on see kasulik immuunsüsteemile, kuna sisaldab allitsiini, millel on bakteritsiidne toime.

 

Jäta vahele praetud, vürtsikad ja soolased toidud

 

Haigena piirduge oma dieedis praetud, vürtsika ja soolase toiduga, kuna see süvendab juba niigi põletikulist hingamisteede limaskesta ja suurendab selle turset. Ärge koormake magu raske toiduga üle, sel perioodil vajab see kergesti seeditavat toitu ja eelistatavalt väikeste portsjonitena.

 

Ärge unustage juua palju vedelikku

 

Üks tõhusamaid viise külmetushaigustest kiiresti vabanemiseks on õige joomisrežiim. Haiguse ajal tasub juua vähemalt 2,5 liitrit vedelikku päevas. See niisutab hingamisteede limaskesti ja vähendab toksiinide kontsentratsiooni kehas. Arvestada tuleb ka vedeliku temperatuuriga. Kui teil on kurguvalu, peaks jook olema soe, et mitte kahjustada ärritunud kurgu limaskesta. Kui nohu või külmavärinad — kuum jook oleks suurepärane valik.

 

Kui kasutate neid lihtsaid asju nohu näpunäiteid, teie keha suudab paremini viirustele vastu panna ja te paranete kiiremini.
Sisu
  • Jooge oma vitamiine
  • Lisage oma dieeti antimikroobsed toidud
  • Jäta vahele praetud, vürtsikad ja soolased toidud
  • Ärge unustage juua palju vedelikku
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.