Facebook Pixel

18 ebameeldivat seisundit, mis on põhjustatud magneesiumi puudusest organismis

18 ebameeldivat seisundit, mis on põhjustatud magneesiumi puudusest organismis

Teie keha elab tänu laitmatule biokeemiale. Paljud keerulised protsessid töötavad üksteisega harmoonias igal sekundil teie elus. Üks selle tervikliku mõistatuse komponent, mida me nimetame inimeste terviseks, on makrotoitaine, mida nimetatakse magneesiumiks. Magneesium koos kaltsiumi, kaaliumi, kloriidi ja naatriumiga on elektrolüüdid, mis on olulised meie aju, närvisüsteemi, südame, silmade, immuunsüsteemi ja lihaste toimimiseks. Kui magneesiumi tase on meie kehas optimaalne, õitseme. Kui meie kehas on magneesiumipuudus, rikub see meie täiusliku harmoonia tasakaalu ja võib tekkida terve hulk terviseprobleeme.

Üks enim tähelepanuta jäetud toitumisvaegustest, mida raviarstid funktsionaalne meditsiin,  on magneesiumipuudus ja see on tõsine probleem, sest teie keha vajab magneesiumit 300 uskumatult olulise biokeemilise reaktsiooni läbiviimiseks. Magneesium on teie kehas suuruselt neljas mineraal, nii et kui teil on magneesiumipuudus (50–90 protsenti elanikkonnast on magneesiumipuudus), on teil tõenäolisem, et teil tekivad mõned sümptomid.

On neli peamist põhjust, miks enamikul meist võib magneesiumipuudus tekkida:

 • Kehv toitumine
 • Ravimid, mis kahandavad magneesiumi (nt antibiootikumid ja diureetikumid)
 • Mulla kahanemine
 • Kroonilised sooleprobleemid (lekkiva soole sündroom) ), mis häirivad magneesiumi imendumist.

Kuigi need on üsna levinud probleemid, ei ole need alati  /em> magneesiumipuuduse tunnuseks. , siin on mõned probleemid, mis võivad tekkida, kui teil on pikaajaline magneesiumipuudus.

1. ADHD (tähelepanupuudulikkuse ja hüperaktiivsuse häire)

Uuringud on näidanud (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9368236), et lapsed, kes võtsid 200 milligrammi magneesium iga päev kuue kuu jooksul näitas hüperaktiivsuse sümptomite märkimisväärset vähenemist võrreldes lastega, kes magneesiumi ei võtnud.

2. Neerupealiste väsimus

Magneesiumil on tohutu roll erinevate stressitasemete vähendamisel ja hormonaalse taseme taastamisel. Magneesium aitab reguleerida kortisooli taset, võimaldades tasakaalustatumat hormoonide tootmist.

 

3. Ärevus või depressioon

Magneesium rahustab ergastavat NMDA-retseptorit. Ilma selleta aktiveerivad kaltsium ja glutamaat NMDA-d, mis võib põhjustada depressiooni ja ärevust.

 

4. Astma

Uuringud näitavad, et inimestel, kes ei söö piisavalt magneesiumirikkaid toite, on suurem tõenäosus astmasse haigestuda. Üks põhjus võib olla see, et magneesium võib soodustada bronhide tervislikku laienemist.

 

5. Kroonilise väsimussündroom

Sajad kroonilise väsimussündroomiga inimesed, kellest pooled olid magneesiumipuuduses ja magneesiumisüstid (580 mg) parandasid nende heaolu.

 

6. Kõrge vererõhk

Uuringud on näidanud (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4419474/), et inimesed, kes täiendavad oma dieeti magneesiumiga , suutsid langetada vererõhku kuni 12 punkti võrra.

 

7. Südameprobleemid

Iga 43 sekundi järel on kellelgi südameatakk ja üks uuring avaldatud American Journal of Cardiology (American Journal of Cardiology) of Cardiology) (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12972103), näitasid, et väiksem magneesiumi tarbimine suurendas südame isheemiatõve riski 50–80% . Teises topeltpimedas platseebokontrollitud uuringus (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18281113) said osalejad ühe aasta jooksul magneesiumi ja platseebot. Kuu aja jooksul sai magneesiumigrupp 6  000 milligrammi magneesiumorotaati ja 3000 milligrammi magneesiumorotaati 11 kuu jooksul. Seejärel oli platseeborühmas alles 52% osalejatest elus, võrreldes 76%-ga magneesiumirühmas.

 

8. Põletik

Peaaegu iga kroonilise terviseprobleemi üheks ühiseks tunnuseks on põletik. Magneesium vähendab CRP-d (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17479208) ja NfKb-d (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22611240) - kaks põletikulist laboratoorset veremarkerit.

 

9. Migreen ja muud peavalud

Pooled Ameerika Ühendriikide inimestest kannatavad peavalu all vähemalt iga kuu ja miljonid inimesed on valusa migreeni tõttu nõrgenenud. Hinnanguliselt on 50% migreenihaigetest magneesiumipuudus (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8550360). Uuringud on näidanud, et 60% kroonilise migreeniga patsientidest on geneetilised muutused, mis vähendavad organismi võimet omastada magneesiumi, mis lõdvestab aju veresooni. Intravenoosselt manustatud ioniseeritud magneesium vähendas valu märkimisväärselt 15 minuti jooksul enam kui 80% patsientidest.

10. Insuliiniresistentsus

50%-l ameeriklastest on mingisugune insuliiniresistentsus, mis ulatub metaboolsest sündroomist raske 2. tüüpi diabeedini. Meditsiiniajakirjas  Circulation (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16567569)  avaldatud uuring näitas, et ligikaudu 5000 inimese seas 15 aasta jooksul aastatel vähenes metaboolse sündroomi risk nendel, kes võtsid suuremaid magneesiumiannuseid. Sarnases uuringus, mis avaldati  American Journal of Epidemiology (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16861328), jälgiti üle 1000 terve täiskasvanud osaleja viis aastat ja leidis, et suurem magneesiumi tarbimine suurendas insuliinitundlikkust. Teised uuringud on näidanud, et magneesium suurendab ka triglütseriidide taset (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17679786.

 

11 madalat kilpnäärmehormooni

Magneesium on kilpnäärmehormoonide tootmiseks hädavajalik (https://www. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26675817) ja teadlased on leidnud, et magneesiumipuudus on üks sageli tähelepanuta jäetud kilpnäärmeprobleeme soodustavaid tegureid.

  ; span>

12 obsessiivmaania häiret (OCD)

On leitud, et OCD-ga inimestel on kontrollrühmadega võrreldes madalam magneesiumitase ( https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22383079).

 

13 Lihaskrambid ja -spasmid

Juhuslikud spasmid, krambid ja lihasrebendid jalgades ja teistes kehapiirkondades ei ole tegelikult juhuslikud – need on Magneesiumipuuduse kõige levinumad sümptomid (https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1740-8709.2012.00440.x).

14. Enneaegne vananemine

On näidatud, et magneesiumipuudus kiirendab inimese endoteelirakkude ja fibroblastide surma, mis põhjustab vananemise ja vanusega seotud haiguste kiirenemist (https://www.ncbi. nlm. nih.gov/pmc/articles/PMC2790427/).

 

15. Kehv mälu

MIT-i teadlased on leidnud, et magneesium mängib võtmerolli õppimiseks ja mälufunktsiooniks vajalike ajuretseptorite reguleerimisel ning magneesiumi lisamine aitab kõrvaldada nn ajuudu ( https: //www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15572114). Magneesium võib samuti parandada aju võimet muuta, paraneda ja kasvatada uusi närviradu, mis on oluline kognitiivse languse aeglustamiseks ja isegi vähendamiseks.

 

16. Nahahaigused

Poolas läbiviidud uuring näitas, et nahaallergiatega inimeste naha seisund paranes pärast magneesiumilisandite võtmist märkimisväärselt (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ pubmed/17928798).

 

17. Uneprobleemid

Uuringud näitasid (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23853635), et magneesiumi lisamine aitas parandada kõiki peamisi unetusega seotud füsioloogilisi markereid. Üks hea näide: GABA on rahustav neurotransmitter ja aju GABA retseptorid vajavad korrektseks tööks magneesiumi.

 

18. Nõrgad luud

Magneesium on oluline  toitaine tugevate ja tervete luude säilitamiseks. Randomiseeritud kontrollitud uuringus leiti, et 300 milligrammi täiendavat magneesiumit suurendas luu mineraalainete sisaldust (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17018656), kui seda võtta aasta jooksul. Kahes uuringus American Journal of Clinical Nutrition ( https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10617959)  On leitud, et mida suurem on magneesiumipuudus, seda väiksem on luutihedus, mis suurendab osteoporoosi ja luumurdude riski.

 

Mida teha magneesiumipuuduse korral, lugege järgmist artiklit.

Sisu
 • 1. ADHD (tähelepanupuudulikkuse ja hüperaktiivsuse häire)
 • 2. Neerupealiste väsimus
 • 3. Ärevus või depressioon
 • 4. Astma
 • 5. Kroonilise väsimussündroom
 • 6. Kõrge vererõhk
 • 7. Südameprobleemid
 • 8. Põletik
 • 9. Migreen ja muud peavalud
 • 10. Insuliiniresistentsus
 • 12 obsessiivmaania häiret (OCD)
 • 13 Lihaskrambid ja -spasmid
 • 14. Enneaegne vananemine
 • 15. Kehv mälu
 • 17. Uneprobleemid
 • 18. Nõrgad luud
Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.