Facebook Pixel

12 valefakti dieetide ja poest ostetud toodete kohta

12 valefakti dieetide ja poest ostetud toodete kohta

Ära usu kõike, mis on kirjas poest ostetud toodete etikettidel. Sageli eksitavad nad ostjat. Lisage siia reklaam, mis surub peale teatud seisukohti, kuidas õigesti süüa, ja saate "aksioomid"; õige toitumine.

1.       Kalorid – meie vaenlane.Tänapäeval põhinevad kõige populaarsemad dieedid kalorite lugemisel. Kahjuks annavad need aga vaid lühiajalise efekti. Niipea kui dieet lõppeb, tõuseb kaal uuesti ja isegi ülemäära. Tõsi: kalorid on erinevad. Kui jätate oma dieedist pimesi välja kõik kaloririkkad toidud, võite end ilma elutähtsatest toitainetest ilma jätta ja oma tervist kahjustada.
2.       Margariin on tervislikum kui või. Margariini ilmumine jaemüügiriiulitele langes kokku madala rasvasisaldusega dieedi populaarsuse tipuga. Kuid ärgem kiirustagem rõõmustama. Algselt kasutati margariini valmistamiseks hüdrogeenitud (trans) rasvu. Tänapäeval kasutavad populaarseimad margariinitootjad taimseid rasvu, mis tõenäoliselt sisaldavad GMO-sid. Tõsi: Credible Organic Butter on palju tervislikum kui kõrge transrasvasisaldusega sünteetiline või.
3.       Paks – tervise vaenlane. "Ära söö rasva ja sa ei võta kaalus juurde" on madala rasvasisaldusega dieedipidajate moto, mis oli populaarne 80ndate lõpus ja 90ndate alguses. Rasvade muundumisprotsesse inimkehas uuritakse ka tänapäeval. Teadlased selgitavad välja, millised rasvad ja millistes kogustes on inimkehale kasulikud. Tõsi: rasvad, nagu ka kalorid, pärinevad paljudest erinevatest allikatest. Tervisliku toitumise võti – tervislikke rasvu piisavas koguses. Need mitte ainult ei paranda teie heaolu, vaid aitavad ka kaalu reguleerida.
4.      Sünteetilised magusained vähendavad kaalu . Dieetkoks – Sama maitse, null kalorit. Suurepärane ja mis kõige tähtsam tõsi. Aspartaam – magusaine (200 korda magusam kui suhkur), mida kasutatakse madala kalorsusega gaseeritud jookide valmistamisel, on mürgine aju neuronitele ja lisaks kantserogeenne. Tõsi: sel viisil kalorite säästmine võib teie tervisele pöördumatut kahju tekitada.

Komplekssed süsivesikud
5.       Süsivesikud on halvad. Dr Atkinsi dieet, millest sai alguse madala süsivesikute sisaldusega dieedi populaarsus, põhines väitel, et süsivesikute tarbimise vähendamine miinimumini viib inimkeha ketogeensesse olekusse. milline rasv põletatakse. Dieet andis häid tulemusi, kuigi lühiajalisi. Tõsi: peaksite piirama lihtsate süsivesikute tarbimist – gaseeritud joogid, sai, mitte-kõva nisu pasta jne. Komplekssüsivesikutel (peet, kartul, porgand, kõrvits, kaunviljad, tatar, läätsed, herned) on madal glükeemiline indeks ja need aitavad teil püsida kauem heas vormis ilma nälga tundmata.
6 .       Piim on tervisele kasulik. Tundub, et see on tõsi. Aga mõtle – maailmas on terveid rahvaid, kes ei tarbi üldse piimatooteid ja tunnevad end samal ajal suurepäraselt. Samuti pidage meeles, et seda, mis on poelettidel, ei saa enamikul juhtudel piimaks nimetada. Tõsi: orgaaniline homogeniseerimata piim – linoolhappe ja teiste oomega-3 rasvhapete allikas – tervisele tõesti kasu. Poest ostetud piim on enamasti täidetud somatotroopsete hormoonide ja antibiootikumidega.

Munad on terved7.       Munad on tervisele kahjulikud. Jah või ei? Kas ma peaksin sööma ainult valke? Hüpe munade ohtlikkusest sai alguse 1980. aastate alguses, kui moesse tuli madala rasvasisaldusega dieet. Selles kontekstis oli munadel halb maine – neid peeti rasva- ja kolesteroolirikkaks toiduks. Tõsi: munad sisaldavad suure tihedusega lipoproteiine – "hea" kolesterooli. Munakollane sisaldab letsitiini, mis on närvisüsteemi normaalseks toimimiseks väga oluline.
8.       Soja – teie tervislik valik.Palju aastaid on sojatoite peetud tervislikuks, kuid üha suurem hulk uuringuid lükkab selle arusaama ümber. Tõsi: on leitud, et suur soja tarbimine võib põhjustada rinnavähki, samuti kilpnäärme- ja eesnäärmehaigusi.
9.      ;   Teraviljad on tervislikud. USA FDA toitumisjuhiste (toitumispüramiid) kohaselt on teraviljad tervisliku toitumise aluseks ja peaksid moodustama 1/5 toidust. Tõsi: teraviljad ei sobi kõigile. Mõnda tüüpi teravilja ei pruugi inimene lihtsalt seedida ja see ei too üldse kasu, kuid kahjustab – aidata kaasa düsbioosi tekkele.
10.   Dieet (rasvavaba, madala kalorsusega) toit aitab võidelda ülekaaluga. Oletame, et otsustate kaalust alla võtta. Lähete poodi ja valite madala kalorsusega madala rasvasisaldusega toidud. Sel juhul olete täiesti kindel, et olete õigel teel. Kuid mõne nädala pärast teie kaal ei vähene (ja võib-olla isegi paarsada grammi). Miks? Tõsi: rasvavabad, "kerged" madala kalorsusega tooted sisaldavad kunstlikke magusaineid, maitsetugevdajaid, maitseaineid, mis ei muuda neid kasulikuks.
11.    ; Sealiha = valge liha. Aastaid asetati sealiha samale tasemele kana- ja kalkunilihaga. Usuti, et sealiha on tervislikum kui veiseliha. Tööstuslikult kasvatatud sigu peetakse kitsas puuris ja nad söövad kõike, ka oma väljaheiteid. Et nad ei haigestuks ja kiiremini kasvaks, süstitakse neile antibiootikume ja somatotroopseid hormoone. Tõsi: kõigist lihaliikidest sisaldab sealiha kõige rohkem patogeenseid baktereid.
12.   Poest ostetud puu- ja köögiviljad on teile kasulikud. Kui arvate, et poest ostetud puu- ja köögiviljad annavad teile vitamiine ja aitavad kaalust alla võtta, siis eksite. Erinevalt puhtal maal geneetiliselt muundamata seemnetest kasvatatud mahejuurviljadest ja -puuviljadest on suurtootjate juur- ja puuviljad täis pestitsiide ja herbitsiide. Tõsi: poest ostetud puu- ja köögiviljad ei anna teile vitamiine, vaid toksiine, mis halvendavad teie tervist. 

Vastutusest keeldumine

See ajaveeb ei ole mõeldud diagnoosi, ravi ega meditsiinilise nõustamise pakkumiseks. Selle ajaveebi teave on esitatud ainult informatiivsel eesmärgil. Konsulteerige oma arstiga kõigi meditsiiniliste ja tervisega seotud diagnooside ja ravi osas. Selles ajaveebis sisalduvat teavet ei tohiks pidada arstiga konsulteerimise asendajaks. Selle ajaveebi artiklites konkreetsete toodete kohta esitatud väiteid ei toetata haiguste raviks, diagnoosimiseks ega ennetamiseks.

Kas teile meeldis see postitus?
0
0
Artikli kommentaarid
Arvustused puuduvad
Lisage oma arvustus

Tagasiside kuvatakse pärast modereerimist.